06. decembra 2013

Hokejisti Trenčína vyhrali v Žiline 4:0

Brankár Trenčína Ján Lašák

Brankár Trenčína Ján Lašák Foto: TASR/Oliver Ondráš
Žilina 6. decembra (TASR) - Pod Dubňom sa od prvých sekúnd hral hokej typický pre mužstvá z dolných pozícií tabuľky. Oba tímy produkovali množstvo nepresností a len sporadicky ohrozovali súperovho brankára. Diváci videli celkovo päť presilových hier, ale ani v jednej si hráči nedokázali vypracovať súvislý tlak. Najväčšiu šancu v prvom dejstve mal v 14. minúte hosťujúci Hudec, ktorý sa po chybe žilinskej obrany dostal do samostatného úniku, ale zblízka minul Mikolášovu bránu.

Začiatok prostrednej časti sa niesol v podobnom duchu ako celá prvá tretina, ale od polovice duelu spustili hostia zdrvujúcu kanonádu a štyrmi gólmi prakticky rozhodli o osude stretnutia. Skóre otvoril po prihrávke Mikulu Troliga. O malú chvíľu rozohrali Trenčania akciu v presilovej hre, Mikula opäť v pozícii nahrávača našiel nekrytého Novajovského a ten nemal problém doklepnúť puk do siete. V 33. minúte žilinská obrana nechala medzi kruhmi voľného Nemčeka, ktorý z otočky tretíkrát prekonal Mikoláša. Tragikomédiu domácich v druhom dejstve zavŕšil Mikula a zvýšil na 4:0.

V záverečnej tretine sa zápas už len dohrával. Trenčania bez problémov kontrolovali priebeh duelu a domáci sa márne pokúšali streliť aspoň čestný gól. Najväčšiu možnosť mal v 49. minúte Tomas, ale jeho samostatný únik Lašák zlikvidoval. Hostia si tak v šesťbodovom zápase pripísali dôležité víťazstvo a svojmu dnešnému súperovi odskočili na rozdiel štyroch bodov.

Výsledok:
MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 0:4 (0:0, 0:4, 0:0)
28. Troliga , 31. Novajovský, 33. Nemček, 35. O. Mikula. Rozhodovali: Müllner, Bundil - Smerek, Snášel, vylúčení:, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 850 divákov

HK Poprad - HC Košice 0:3

Na snímke útočník Popradu Adam Lapšanský (vpravo) v súboji s Košičanom Tomášom Hrnkom v zápase 28. kola hokejovej Tipsport Extraligy medzi HK Poprad - HC Košice 6. decembra 2013 v Poprade. Foto: TASR/Oliver Ondráš
Tradičné východoslovenské derby začali lepšie domáci, ale z optickej prevahy si nevypracovali vážnejšiu šancu. Smerom dopredu bol nebezpečnejší vicemajster z Košíc. Kamzíkom zatápala najmä dvojica Bartoš a Jokeľ. Najväčšiu príležitosť otvoriť skóre mali hostia počas presilovky. Hrnkovi chytil gól parádnym zákrokom Sidor a tak sa do šatní odchádzalo za bezgólového stavu. Po klaksóne zahádzali popradskí fanúšikovia ľadovú plochu plyšovými hračkami, ktoré spríjemnia vianočné sviatky chorým deťom v popradskej a kežmarskej nemocnici.

V druhej tretine sa hra viac otvorila a začal sa hrať útočnejší hokej. Po tom, čo sa nepresadil domáci Sýkora a po ňom Takáč, prebrali žezlo oceliari. Bezgólový stav pretrvával predovšetkým zásluhou brankára Sidora, ktorý v bráne pri príležitostiach Sojčíka či Hinďoša čaroval. Misky váh na košickú stranu naklonil po peknej individuálnej akcii Spilar, keď sa preštrikoval domácou obranou - 0:1. Po úvodnom góle bolo na ľade vidieť už len hráčov Košíc. Ich útočnú aktivitu korunoval v 38. minúte mladý Jokeľ, keď dorazil Bartošovu strelu - 0:2.

"Kamzíci" v tretej tretine vybehli na súpera s cieľom streliť kontaktný gól. Na hokejke ho mal Takáč, ale pred prázdnou bránou nespracoval puk. Zahrmieť mohlo na druhej strane, Konečného strela z prvej skončila na konštrukcii popradskej bránky. Vylúčenie domácich potrestal v 49. minúte Macejko, ktorý bol na konci kombinačnej akcie Hrnku so Sojčíkom. Poprad čestný úspech nezaznamenal, aj keď Paukovček mal k nemu veľmi blízko. V závere Popradčania prišli o svojho kapitána, ktorý sa po súboji s Bartošom zranil a zápas nedohral. Kamzíci hrali vo výhode o dvoch hráčov posledné dve minúty, a ani v nej sa nedokázali presadiť.

Na snímke deti zbierajú plyšové hračky z ľadovej plochy, ktoré ako dar pre deti z detských domovov nahádzali na ľad diváci v prestávke zápasu 28. kola hokejovej Tipsport Extraligy medzi HK Poprad - HC Košice 6. decembra 2013 v Poprade. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Výsledok:
HK Poprad - HC Košice 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
31. Spilar, 38. Jokeľ, 49. Macejko. Vylúčení: 4:6 navyše Bartoš na 5 min. + DKZ za podrazenie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Stano - Tvrdoň, Výleta, 1874 divákov