03. februára 2012

Hokejisti Žiliny získali body v Nitre, Poprad v Martine

Výsledky 45. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina 1:2 (0:0, 1:2, 0:0) I. tretina Ilustračné foto: SITA/Martin ...

zilina nitra hokej BRATISLAVA 3. februára (WEBNOVINY) - Výsledky 45. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

I. tretina

Ilustračné foto: SITA/Martin Havran
Prvá tretina divákov príliš nenadchla. V 9. min bolo po faule na Richarda Hunu nariadené trestné strieľanie, no žilinský útočník v ňom domáceho brankára Šimbocha neprekonal.

Sedemnásta minúta priniesla šancu
domáceho Slováka, ale jeho pokus v brejku dvoch proti jednému neskončil gólom.

II. tretina

Puky si cestu do bránok našli až v druhej tretine. Skóre otvoril v 26. min Róbert Huna, keď potrestal chybu domácej obrany. Už o 43 sekúnd pridali hostia druhý gól. Obranca Dlouhý vystihol rozohrávku domácich a po ďalšom zaváhaní Nitry v defenzíve dostal puk za Šimbochov chrbát. Na dva góly v rýchlom slede domáci zareagovali oddychovým časom, ktorý im pomohol. Už v 28. min znížil náskok hostí Štefanka, keď sa presadil šikovnou strelou spomedzi kruhov. Vyrovnať mohol v 35. min Mašlonka, ale krátky únik po dobrej Slovákovej prihrávke nezužitkoval.

III. tretina

Priemerný extraligový hokej, v ktorom nechýbala bojovnosť, no skôr hokejová krása, pokračoval aj v tretej tretine. V 48. mine zaváhal pred odkrytou bránkou Nitran Šumichrast, na druhej strane sa v 55. min po peknej akcii nepresadil Stupka. V ďalšom priebehu sa domáci snažili o vyrovnanie, ale výborne brániaci Žilinčania im veľa nedovolili.
Aj preto najmä zásluhou kvalitnej defenzívnej hry získali v Nitre tri body.

Góly: 28. M. Štefanka (Tománek) - 26. Róbert Huna (Richard Huna, P. Sivák), 27. Dlouhý (T. Sýkora, Staňo)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: P.Jonák, Lokšík - Bundil, Milan Novák, 1548 divákov

Nitra: Šimboch - Rais, Ďurák, Vosátko, Gurčík, Ordzovenský, M. Bača, Tůma, K. Grman - M. Mašlonka, Hamrák, T. Hrnka - H. Ručkay, M. Štefanka, Tománek - Bene, Martin Segľa, Radulay - Petr Slovák, Káčer,Šumichrast
Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Staňo, Dlouhý, Ďurkech, Harant, Niník, Krčula - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Troliga, Smotrila - T. Sýkora, Jarab, Kubiš

MHC Mountfield Martin - HK AutoFinance Poprad 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

I. tretina

Ilustračné foto: SITA/Diana Černáková Preriedené tribúny videli v prvej tretine obojstranne rýchly a útočne ladený hokej. Martinčania vyrukovali na favorita bez ostychu. Už v 89. sekunde netrafil Šišovský odkrytú popradskú bránku.

Táto situácia odštartovala festival zahodených príležitostí na oboch stranách. Brankári Šimko a Melicherčík ukázali kus zo svojho umenia a svoje mužstvá podržali. Najväčšiu príležitosť na zmenu skóre mal v 11. min Škoda, ale svoj nájazd na Melicherčíka zakončil strelou do žŕdky. Na druhej strane horelo o štyri minúty pred Šimkom počas presilovky, keď najskôr Kroták netrafil prázdnu bránku a po ňom neprehodil ležiaceho Šimka Balán. Necelú minútu pred prvým klaksónom zahodil ešte Važan svoju tutovku.

II. tretina

Aj po prestávke sa obaja súperi predbiehali v zahadzovaní šancí. V úvode druhej tretiny sa rútil sám na Šimka Kuľha, ale ani on sa gólovo nepresadil. V 27. min hrali hostia presilovku 5 na 3, ale bez gólového efektu. Rovnakú početnú výhodu o dvoch hráčov mali aj domáci, v nej Škoda nastrelil zblízka iba žŕdku Melicherčíkovej bránky. Popradčania v polovici zápasu potom zbytočne znervózneli a výsledkom boli ďalšie dve presilovky o dvoch hráčov. V tej prvej nastrelil Matejka opäť iba žŕdku a v druhej exceloval brankár Melicherčík. To sa stalo "kosačkám" osudným, lebo dve minúty pred koncom druhej časti otvoril skóre v presilovke Balán - 0:1.

V tretej tretine sa Martinčania snažili vyrovnať, ale Popradčania urputne bránili a brankár Melicherčík privádzal hokejistov z Turca do zúfalstva. Rozhodujúci moment zápasu prišiel v 52. min, keď sa natlačil Svačina pred Šimka a poslal hostí do dvojgólového náskoku. Domáci už potom nemali dosť síl na to, aby sa vrátili do stretnutia, a tak im ani výkon na hranici svojich možností body nepriniesol. V 54. min spečatil triumf hostí Rapáč.

Góly: 38. Balán (Kovačevič, P. Svitana), 52. Svačina (R. Rapáč), 54. R. Rapáč (A. Kroták, Svačina)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - V. Smerek, Milan Grečko, 1200 divákov

Martin: M. Šimko - Drgoň, Brcko, Leško, M. Výborný, Zukal, Matejka - Zeliska, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Šišovský - Macejka, Fadrný, Miroslav Ižvolt - Themár, J. Cíger, M. Sobota
Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Kovačevič, Tavželj, Fabian, Jáchym, Malina, D. Kramár - Strömberg, Michal Chovan, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Svačina, A. Kroták, R. Rapáč - Škovira, S. Takáč, Homa