25. septembra 2014

Hokejovú dvadsiatku dnes porazil Martin

Na snímke brankár MHC Monuntfield Martin Michal Dzubina.

Na snímke brankár MHC Monuntfield Martin Michal Dzubina. Foto: TASR/Pavol Ďurčo
Bratislava 25. septembra (TASR) - Hokejisti MHC Mountfield Martin zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí Tipsport extraligy 2014/2015 na ľade HK Orange 20 v Ružinove 2:0. Úvodný gól duelu strelil až v 47. minúte Andrej Themár, zisk troch bodov pre hostí potvrdil o osem minút neskôr Peter Galamboš.

HK Orange 20 - MHC Mountfield Martin 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 47. Themár (Fujerík), 55. Galamboš (Markovič, T. Varga). Rozhodovali: Stano - Stanzel, Výleta, vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Petráš (HK Orange 20) 5+DKZ za pichnutie, presilovky a oslabenia: 0:0, 277 divákov.

Herná aktivita v úvode stretnutia bola na strane dvadsiatky, ktorú do tempa dostala presilová hra. V 8. minúte však mohli otvoriť skóre hostia. Kolbove nahodenie sa obtrelo o hokejku Themára, puk však nemieril po zmene smeru do priestoru Okoličányho bránky. Martinčania zrýchlili hru a začali viac podkurovať domácej defenzíve. V 14. minúte však zaváhali na útočnej modrej počas presilovky, čo mohol potrestať Rehák, kľučkou do bekhendu však Čecha neprekonal.

V druhom dejstve mali hlavné slovo obaja brankári. Niekoľko desiatok sekúnd po úvodnom buly neoklamal Okoličányho po Ďatelinkovom vysunutí Lukáš Klíma. V ďalšom priebehu sa hra upokojila, no v 34. minúte mali hostia ďalšiu veľkú možnosť na strelenie úvodného gólu. Galambošov pokus vyrazil Okoličány len pred Tibora Vargu, ktorému v poslednej chvíli zmarila gólové zakončenie domáca defenzíva. Kolotoč Martinčanov zvýraznila 5-minútová presilova pri vylúčení Petráša, domáci brankár však vyšiel z minisúboja s Galambošom víťazne. Aj Čech na druhej strane ukázal svoje brankárske umenie, keď v 37. minúte zneškodnil Súkeľov samostatný nájazd v oslabení.

Dvestosedemdesiatsedem prítomných divákov čakalo na gól až do 47. minúty. Výborne chytajúci Okoličány napokon kapituloval, keď mu prekĺzla do siete ľahká strela Themára. Ťažko sa rodiace víťazstvo napokon Martinčania potvrdili o osem minút neskôr, keď sa z priestoru medzi kruhmi presadil Galamboš - 0:2.