12. júla 2014

Holandsko vyhráva po 1. polčase nad Brazíliou 2:0

Holandský obranca Daley Blind (vľavo) strieľa druhý gól Holandska v zápase o 3. miesto na MS vo futbale 2014 Holandsko - Brazília na Národnom štadióne v brazílskej Brasílii v sobotu 12. júla 2014. FOTO TASR/APBrasilia 12. júla ...

Holandský obranca Daley Blind (vľavo) strieľa druhý gól Holandska v zápase o 3. miesto na MS vo futbale 2014 Holandsko – Brazília na Národnom štadióne v brazílskej Brasílii v sobotu 12. júla 2014. FOTO TASR/AP
Brasilia 12. júla (TASR) - Futbalisti Brazílie prehrávali po prvom polčase sobotňajšieho zápasu o bronz na 20. MS v Brazílii s Holandskom 0:2, keď góly "Oranjes" dali v 3. minúte z penalty Robin van Persie a v 16. minúte aj nepokrytý Daley Blind.

Tréner domácich Luiz Felipe Scolari urobil v základnej zostave šesť zmien oproti potupe v semifinále (1:7) s Nemeckom. Po treste sa vrátil kapitán Thiago Silva, na hrote Freda vymenil Jo. Marcela nahradil Maxwell, zo zostavy vypadli Hulk, Bernard a Fernandinho a prišli Ramires, Willian a Paulinho.

Kouč "Oranjes" Louis van Gaal vymenil Nigela de Jonga Jordym Clasiem, a keďže sa v rozcvičke zranil Wesley Sneijder, poslal do hry Jonathana de Guzmana.

Priamo na štadión prišiel spoluhráčov osobne povzbudiť zranený Neymar, ktorý sedel počas zápasu na lavičke 5-násobných majstrov sveta.