Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy
Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

12. augusta 2019

Holandsko využíva utajených inšpektorov na odhaľovanie prostitúcieNa archívnej snímke je vykričaná štvrť červených lámp v AmsterdameZdieľať
Na archívnej snímke je vykričaná štvrť červených lámp v Amsterdame Foto: TASR/AP Photo
Brusel/Amsterdam 12. augusta (TASR) - Samospráva holandskej obce Haarlemmermeer, ktorá sa nachádza v blízkosti Amsterdamu, rozhodla o dočasnom uzavretí všetkých šiestich miestnych masážnych salónov. Dôvodom bolo zistenie, že masážne salóny klientom ponúkajú aj sexuálne služby, uviedol v pondelok spravodajský server DutchNews.nl.


Jeden zo zavretých masážnych salónov bol zrejme zapojený aj do obchodovania s ľuďmi, čo je teraz predmetom vyšetrovania polície.

Starostka obce Marianne Schuurmansová rozhodla uzavrieť tieto salóny na obdobie troch mesiacov. "Je nezákonné ponúkať sexuálne služby za peniaze bez povolenia," uviedla vo svojom vyhlásení. "Okrem toho, nie všetky masérky robili túto prácu zo slobodnej vôle. To je dostatočný dôvod na vyšetrenie tejto formy nelegálnej prostitúcie," spresnila.

Obecná rada na potvrdenie podozrení o skrytých účeloch masážnych salónov využila utajených inšpektorov. Tí si dohodli hodinové masáže, počas ktorých sa snažili zistiť viac o zamestnankyniach salónov, vrátane ich mena, národnosti a pracovnej doby. Nežiadali priamo o sexuálne služby, ale pracovníčky všetkých salónov, im sex ponúkli - či už priamo, alebo nepriamo. V tom okamihu inšpektori svoje návštevy ukončila a odišli, uviedla samospráva na svojej internetovej stránke.

DutchNews.nl pripomenul, že rovnaký postup s utajenými inšpektormi využíva aj Amsterdam. Utajení inšpektori za posledné tri roky uskutočnili mnohé operácie zamerané na kontrolu nelegálnej prostitúcie. Amsterdamská radnica dôsledkom ich zistení len koncom roka 2015 uzavrela osem masážnych salónov, ktoré svojim klientom ponúkali aj iné, neštandardné služby, čím podporovali nelegálnu prostitúciu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Briti sa kvôli Brexitu dopredu zásobujú tovarmi za mliardy eur
<< predchádzajúci článok
Na cyklotrasy chce Spišská Nová Ves získať zdroje z eurofondov

Holandsko využíva utajených inšpektorov na odhaľovanie prostitúcie - diskusné fórum čitateľov