Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. augusta 2006

Homosexuáli nechcú byť rukojemníkmi obchodu vlády s cirkvouIniciatíva Inakosť víta výroky vicepremiéra Dušana Čaploviča o otvorení vecnej diskusie o postavení gejov a lesieb v spoločnosti, zároveň ale odmieta, aby sa homosexuáli stali rukojemníkmi ...Zdieľať

BRATISLAVA 11. augusta (WEBNOVINY) - Iniciatíva Inakosť víta výroky vicepremiéra Dušana Čaploviča o otvorení vecnej diskusie o postavení gejov a lesieb v spoločnosti, zároveň ale odmieta, aby sa homosexuáli stali rukojemníkmi obchodovania vlády s katolíckou cirkvou. Vláda totiž podľa vicepremiéra neotvorí tému prijatia zákona o životných (registrovaných) partnerstvách homosexuálov, ak cirkvi neotvoria prijatie zmluvy o výhrade vo svedomí.

"Považujem to za alibistický prístup s nádychom vydierania," uviedla hovorkyňa Iniciatívy Inakosť Hana Fábry. Ako dodala, "oceňujeme, že v programovom vyhlásení sa vláda SR v súvislosti s odstraňovaním akýkoľvek foriem diskriminácie explicitne zmieňuje aj o sexuálnych menšinách." Aktivista Inakosti Ivo Slávka verí, že "programové vyhlásenie vlády neostane len kusom papiera, ktorý v podstate nič neznamená a nikoho nezaväzuje."

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jednotky UNIFIL sa snažia o evakuáciu zadržiavaných vojakov
<< predchádzajúci článok
Plán odsunu slovenských vojakov z Iraku je pripravený

Homosexuáli nechcú byť rukojemníkmi obchodu vlády s cirkvou - diskusné fórum čitateľov