Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. decembra 2018

Horské priechody Donovaly a Šturec sú uzatvorené pre nákladnú dopravuHorské priechody Donovaly a Šturec sú uzavreté pre nákladnú dopravu nad desať metrov. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk.Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/MTI
Bratislava 9. decembra (TASR) – Horské priechody Donovaly a Šturec sú uzavreté pre nákladnú dopravu nad desať metrov. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk.


Vodiči by si mali dať pozor na cestách III. triedy v okrese Stropkov, kde je miestami zľadovatený sneh hrúbky do jedného centimetra. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu pred výskytom poľadovice na cestách východného a stredného Slovenska.

Hmla s dohľadnosťou do 50 metrov je v okolí Záborského, do 100 metrov v okolí obcí Holčíkovce, Lipany, Široké a do 200 metrov v lokalitách Dobšiná, Bertotovce, Ludvíkov Dvor, Dargov, Turňa nad Bodvou, Ďurďošík, Vranov nad Topľou, Fričovce, Svidník, Košice- krematórium a Vranov nad Topľou.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je vlhký až mokrý.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je vlhký až mokrý. V hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska sa na vozovkách môže nachádzať vrstva čerstvého, kašovitého až utlačeného a miestami aj zľadovateného snehu do dvoch centimetrov.

Všetky horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na horských priechodoch Huty, Pusté Pole, Grajnár, Šturec, Donovaly, Príslop, Vrchslatina, Čertovica, Herlianske sedlo, Javorník, Chorepa, Homôľka, Zbojská a Vernár sa na vozovke nachádza vrstva čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu v hrúbke jeden až tri centimetre. Na horskom priechode Besník je miestami kašovitý sneh do piatich centimetrov a na horskom priechode Fačkov je miestami čerstvý sneh do piatich centimetrov.

Pre vozidlá nad desať metrov sú po celú zimnú sezónu uzavreté horské priechody Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom), horský priechod Veľké Pole (cesta II/512 Oslany - Cerová), horský priechod Šútovce (cesta III/1774). Horský priechod Skýcov (II/511) je uzavretý pre vozidlá nad 3,5 tony.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čínsky prebytok v obchode s USA dosiahol v novembri nový rekord
<< predchádzajúci článok
Vianočný trafo.TRH ponúkne stretnutia susedov i rozbaľovanie dačekov

Horské priechody Donovaly a Šturec sú uzatvorené pre nákladnú dopravu - diskusné fórum čitateľov