Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. júna 2013

Horskí záchranári našli nezvestného Poliaka skoro po mesiaciPOPRAD 14. júna (WEBNOVINY) – Horskí záchranári zo Slovenska i Poľska dnes po 25 dňoch našli nezvestného 34-ročného Poliaka. Nezvestný Poliak ešte 20. mája vystúpil z poľskej strany na vrchol Rysov, odkiaľ poslal SMS ...Zdieľať
vrtulnik POPRAD 14. júna (WEBNOVINY) – Horskí záchranári zo Slovenska i Poľska dnes po 25 dňoch našli nezvestného 34-ročného Poliaka.


Nezvestný Poliak ešte 20. mája vystúpil z poľskej strany na vrchol Rysov, odkiaľ poslal SMS správu rodine. To bola posledná správa od Poliaka. Horská záchranná služba požiadala o lokalizáciu jeho mobilného telefónu, ktorá však nebola úspešná.

Poveternostné podmienky a čerstvo napadnutý sneh vo vyšších polohách, ktoré prevládali na prelomoch mesiacov máj a jún nedovoľovali naplno prehľadávať danú oblasť. Horskí záchranári z poľskej horskej služby TOPR viackrát prehľadali svoju stranu Vysokých Tatier z vrtuľníka, no neúspešne.

Záchranári Horskej záchrannej služby pátrali v oblasti Mengusovskej doliny niekoľko dní po sebe, avšak tiež bezúspešne.

Vzhľadom na dobré poveternostné podmienky sa dohodli horskí záchranári na dnešnom spoločnom pátraní z obidvoch strán Tatier zo zeme aj zo vzduchu. V ranných hodinách pristál poľský vrtuľník na heliporte v Starom Smokovci, kde na palubu zobral štyroch slovenských záchranárov.

Tých vysadil v oblasti Rysov a Mengusovského Volovca. Z vrtuľníka začali záchranári prehľadávať aj slovenskú stranu Tatier. Po asi 1,5 hodinovom hľadaní zo vzduchu našli horskí záchranári pozostatky nezvestného muža vo východnej stene Rysov.

Poľskí horskí záchranári nabalili telo a v podvese vrtuľníka ho zviezli na Poľanu pod Vysokou v Bielovodskej doline, kde ich prevzali slovenskí horskí záchranári. Telo autom previezli do Ždiaru, kde si ho za asistencie polície prevzala pohrebná služba, informovala Horská záchranná služba.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
India bude v roku 2028 najľudnatejším štátom na svete
<< predchádzajúci článok
Na otvorení člnkovacej sezóny sa vesla chytil aj Martikán