Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. marca 2014

HOSPODÁRSKE NOVINY: Firmy budú platiť. Za zdraviePodľa nového návrhu zákona z dielne ministerstva zdravotníctva by si mali od júla 2014 firmy zabezpečiť zdravotný dohľad nad pracovnými podmienkami všetkých zamestnancov. Rezort bol nútený ...Zdieľať
Foto: Logo HN
Bratislava 24. marca (TASR) - Podľa nového návrhu zákona z dielne ministerstva zdravotníctva by si mali od júla 2014 firmy zabezpečiť zdravotný dohľad nad pracovnými podmienkami všetkých zamestnancov. Rezort bol nútený legislatívu upraviť, inak by nám z Bruselu hrozili pokuty, informujú HOSPODÁRSKE NOVINY v článku na titulnej strane s názvom "Firmy budú platiť. Za zdravie".


V praxi firmám porastú náklady. Dotknúť sa to má spoločností, ktorých je na Slovensku viac ako 200-tisíc. Malé firmy s približne s 20 zamestnancami zaplatia za to ročne od 600 - 840 eur. Šéf Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení Rastislav Machunka to považuje za nezmyselné zvyšovanie nákladov. Rezort zdravotníctva sa teraz k námietkam nechce vyjadrovať, spraví tak po ukončení medzirezortného pripomienkového konania. Zmeniť zákon o verejnom zdraví Slovensku poradila Európska komisia. Podľa advokátky Jany Martinkovej by so súčasným návrhom z dielne ministerstva zdravotníctva mohla byť spokojná. "Preventívne prehliadky smernica priamo nešpecifikuje. Zameriava sa na preventívne a ochranné služby, pričom umožňuje zohľadňovať i charakter činností podniku a prevádzky zamestnávateľa. Takže diferenciácia je v tomto ohľade prípustná", zdôvodnila Martinková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V online banke ušetria klienti na pôžičke aj stovky eur
<< predchádzajúci článok
SME: Pred druhým kolom prišli nové letáky

HOSPODÁRSKE NOVINY: Firmy budú platiť. Za zdravie - diskusné fórum čitateľov