01. marca 2011

Hossa a Kopecký pokračujú v gólovom ťažení

Tri góly z hokejok slovenských útočníkov padli v dvoch pondelkových zápasoch severoamerickej NHL. Tomáš Kopecký a Marián Hossa svojimi presnými zásahmi prispeli k víťazstvu ...

hossa Bez popisuFoto: SITA/APNEW YORK 1. marca (WEBNOVINY) - Tri góly z hokejok slovenských útočníkov padli v dvoch pondelkových zápasoch severoamerickej NHL. Tomáš Kopecký a Marián Hossa svojimi presnými zásahmi prispeli k víťazstvu Chicaga na ľade Minnesoty 4:2 a opäť o niečo priblížili obhajcu titulu k účasti v play-off. Kopecký sa v druhej tretine strelou zápästím postaral o druhý gól hostí na 2:0, Hossa pečatil výsledok v oslabení, keď sa strelecky presadil už v štvrtom zápase v rade. "Určite mi to dvíha sebavedomie. Snažím sa myslieť pozitívne a pokračovať v práci. Dobré veci potom prídu samy," spokojne konštatoval Hossa, pre ktorého to bol 16. gól a 37. bod v tejto sezóne. Los Angeles Kings s Michalom Handzušom v zostave sa predstavili na vlastnom ľade proti Detroitu a hoci slovenský center otvoril v 5. min zápasu skóre, Red Wings ešte v prvej tretine odpovedali troma gólmi, postupne si vybudovali hrozivý náskok 7:1 a dovolili domácim len kozmeticky prikrášliť výsledok na 4:7.

Pondelok - výsledky:

Minnesota - Chicago 2:4 (0:0, 0:3, 2:1) - Tomáš Kopecký 1+0, Marián Hossa (obaja CHI) 1+0

Los Angeles - Detroit 4:7 (1:3, 0:1, 3:3) - Michal Handzuš (LA) 1+0

NBA: Frye rozhodol druhý zápas v priebehu dvoch dní