01. marca 2011

NBA: Frye rozhodol druhý zápas v priebehu dvoch dní

Domácu premiéru Derona Williamsa v drese New Jersey pokazil víťaznou strelou v predĺžení Channing Frye. Phoenix vyhral na pôde Nets 104:103. Dvadsaťsedemročný Frye rozhodol druhý zápas v ...

nba Foto: SITA/APNEW YORK 1. marca (WEBNOVINY) - Domácu premiéru Derona Williamsa v drese New Jersey pokazil víťaznou strelou v predĺžení Channing Frye. Phoenix vyhral na pôde Nets 104:103. Dvadsaťsedemročný Frye rozhodol druhý zápas v priebehu dvoch dní. Tentoraz presnou trojkou 6,6 sekundy pred klaksónom. "Bol to strašný zápas. Máme obrovské šťastie, že sme vyhrali,“ netajil sklamanie z výkonu svojho tímu kormidelník Suns Alvin Gentry. "Bojovali sme. Mali sme šancu zvíťaziť. Záver sme však nezvládli,“ priznal Williams, ktorý sa prezentoval 13 bodmi a sezónnym maximom 18 asistencií. Nets prehrali šiesty duel za sebou.

Chicago vysoko zvíťazilo vo Washingtone (105:77) a na rozdiel jediného zápasu sa priblížilo druhému tímu Východnej konferencie Miami. "Tréner nás pred stretnutím upozornil, že Washington nesmieme podceniť. Takéhoto súpera nesmiete nechať nabrať sebadôveru. Začali sme agresívne a rýchlo sme si vybudovali náskok," povedal tvorca hry Bulls Derrick Rose. Počas zápasu ho príjemne prekvapili domáci fanúšikovia, ktorí viackrát skandovali "M-V-P". "Je to bláznivé, ale mám z toho radosť. Takmer všade mi fandia. Dôležité však je, že víťazíme," dodal Rose.

Denver si poradil s Atlantou 100:90 aj zásluhou dvojice nových hráčov Wilsona Chandlera a Raymonda Feltona, ktorí spolu nastrieľali 31 bodov. Tréner George Karl sa stále len zoznamuje s nanovo poskladaným mužstvom a hľadá optimálnu zostavu. "Keď budem mať na palubovke tím, ktorý môže vyhrať zápas, tak ich tam nechám. Na rozhodujúce okamihy si môžem vyberať z viacerých hráčov. Musia si na to zvyknúť, snáď to bude fungovať," poznamenal Karl.

Utahu nestačil proti Bostonu ani vynikajúci výkon Ala Jeffersona, domáci podľahli najlepšiemu tímu Východu 102:107. Najlepším strelcom hostí bol nestarnúci Ray Allen s 25 bodmi. "Beriem to ako privilégium, že s ním môžem hrať. Je perfektné sledovať, ako mu to stále ide," pochválil spoluhráča kapitán Celtics Paul Pierce. V poslednom pondelňajšom stretnutí zdolalo Sacramento Los Angeles Clippers 105:99. V záverečnej štvrtine zažiaril náhradník Kings Marcus Thornton, keď nastrieľal 16 zo svojich 29 bodov.