01. októbra 2013

Hossa dvoma gólmi pomohol Rige k triumfu nad Sibirom 4:1

Moskva 1. októbra (TASR) - Slovenský hokejový útočník Marcel Hossa prispel dvoma gólmi k triumfu Dinama Riga v utorňajšom zápase KHL na ľade Sibiru Novosibirsk 4:1.

Marcel Hossa ilustračné foto Foto: TASR/Martin Baumann

Tridsaťjedenročný krídelník otvoril skóre už v 4. minúte duelu a na konci prvej časti zvýšil na 2:1. Hossa tak má po dvanástich dueloch sezóny na konte desať bodov za šesť gólov a štyri asistencie. Riga sa tak posunula späť na tretie miesto Západnej konferencie pred Lev Praha.

Pražania v utorok zvíťazili na ľade nováčika Admiralu Vladivostok 3:2 po predĺžení. Domáci sa v úvodnej tretine v 11. minúte ujali vedenia, Pražanom sa však už o dve minúty podarilo vyrovnať a po Řepíkovom góle v 35. minúte na 2:1 boli blízko k víťazstvu v riadnom hracom čase. Domáci však v závere tretej tretiny odvolali brankára a v power play sa im zásluhou Lisina 47 sekúnd pred koncom podarilo vyrovnať a doviesť súboj do predĺženia. V ňom ale o výhre HC Lev už po 21 sekundách rozhodol svojím druhým gólom Jaakola.