25. apríla 2010

Hossa rozhodol predĺženie

Slovenský hokejista Marián Hossa z Chicaga prelomil svoje doterajšie strelecké trápenie v play-off zámorskej NHL a svojim prvým gólom v sérii s Nashvillom rozhodol predĺženie ...+VIDEO

marian hossa Foto: SITA/AP

CHICAGO 25. apríla (WEBNOVINY) - Slovenský hokejista Marián Hossa z Chicaga prelomil svoje doterajšie strelecké trápenie v play-off zámorskej NHL a svojim prvým gólom v sérii s Nashvillom rozhodol predĺženie piateho stretnutia 1. kola vyraďovacej časti v Západnej konferencii. Hossa najskôr v závere riadneho času nepremenil tutovku, potom si odpykal päťminútový trest, aby po naskočení z trestnej lavice už v predĺžení svoj prvý dotyk s pukom premenil na víťazný gól. Trenčiansky odchovanec usmernil odrazený puk do opustenej časti bránky Nashvillu. Chicago, za ktoré skóroval aj Tomáš Kopecký, vedie v sérii s Predators 3:2 na zápasy. Hossu vyhlásili za prvú hviezdu duelu. "Uznanie si zaslúžia moji spoluhráči, ktorí v oslabení skvele bránili. Lepší záver som si nevedel napokon ani predstaviť," povedal po stretnutí Hossa.

Postup do 2. kola si vybojovali v sobotu Pittsburgh a San Jose. Obhajcovia Stanleyho pohára z Pittsburghu vyradili Ottawu 4:2 na zápasy, San Jose si zasa rovnakým pomerom poradilo v sérii s Coloradom. Sharks vyhrali posledný duel v Denveri 5:2, za domácich bol úspešným strelcom Marek Svatoš.

Výsledky sobotňajších stretnutí play-off v zámorskej hokejovej NHL:
Západná konferencia - 1. kolo:
Colorado - San Jose 2:5 (0:1, 1:0, 1:4) - Marek Svatoš (COL) 1+0 - konečný stav série: 2:4

Chicago - Nashville 5:4 po predĺžení (2:1, 1:1, 1:2 - 1:0) - Marián Hossa 1+1, Tomáš Kopecký (obaja CHIC) 1+0 - stav série: 3:2