08. novembra 2010

Hossa sa vrátil na ľad, Višňovský skóroval

V štyroch nedeľňajších stretnutiach NHL sa predstavili štyria slovenskí hokejisti. Dvaja z nich - zhodou okolností obrancovia - Ľubomír Višňovský (Anaheim) a Andrej Meszároš ...

hossa Foto: SITA/AP

NEW YORK 8. novembra (WEBNOVINY) - V štyroch nedeľňajších stretnutiach NHL sa predstavili štyria slovenskí hokejisti. Dvaja z nich - zhodou okolností obrancovia - Ľubomír Višňovský (Anaheim) a Andrej Meszároš (Philadelphia) sa zapísali do kanadského bodovania, kým útočné duo v drese Chicaga Marián Hossa a Tomáš Kopecký vyšli tentoraz naprázdno. Pod výhru Anaheimu v domácom súboji s Nashvillom druhým gólom v tejto sezóne prispel Ľubomír Višňovský. Presný zásah 34-ročného rodáka z Topoľčian v 41. min duelu za stavu 2:2 naštartovalo Selänneho a spol. k tesnému víťazstvu 5:4. Pre odchovanca topoľčianskeho hokeja to bol v tejto sezóne NHL už 13 kanadský bod po pätnástich zápasoch (2 góly a 11 asistencií).

Ďalší Slovák na klziskách NHL Andrej Meszároš v drese Philadelphie sa presnou prihrávkou v 25. min podieľal na druhom góle svojho tímu vo Washingtone. Hostia sa ním ujali vedenia na 2:1, no o necelých päť minút Alexander Semin v presilovke vyrovnal na 2:2 a o výhre domáceho mužstva rozhodol až v 61. min Mike Green tak isto z presilovky. Pre 25-ročného rodáka z Považskej Bystrice to bola tretia tohtosezónna asistencia. Po dlhšej zdravotnej pauze pre zranené rameno sa v súťažnom stretnutí v drese Chicaga s Edmontonom (1:2) opäť predstavil Marián Hossa. Tridsaťjedenročný rodák zo Starej Ľubovne strávil na ľade 21:33 min a na brankára hostí dvakrát vystrelil, ale z gólu sa netešil. Jeho krajan Tomáš Kopecký bol na ľade viac ako 16 minút, ale ten sa k priamej strele na bránku súpera nedostal.

Brankár St. Louis Jaroslav Halák, ktorý v službách ST. Louis doteraz odchytal šesť víťazných zápasov a päťkrát bol vyhlásený za najlepšieho hráča svojho tímu, na stretnutie s "jazdcami" z New Yorku nenastúpil. Výborne ho nahradil Ty Conklin, ktorý si udržal čisté konto, keď v zápase zlikvidoval 27 striel domácich hráčov a mal najväčšiu zásluhu na víťazstve 2:0.

Výsledky nedeľňajších zápasov kanadsko-americkej NHL:
Washington - Philadelphia 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0) - Andrej Meszároš (Philadelphia) 0+1

Chicago - Edmonton 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

New York Rangers - St. Louis 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Anaheim - Nashville 5:4 (2:2, 0:0, 3:2) - Ľubomír Višňovský (Anaheim) 1+0

NBA: Prvý triumf pre Houston, prvá prehra Atlanty