08. novembra 2010

NBA: Prvý triumf pre Houston, prvá prehra Atlanty

Basketbalisti Houstonu sa v nedeľu ako posledný tím zámorskej NBA dočkali prvého víťazstva v sezóne. Rockets si v domácom prostredí poradili s Minnesotou 120:94. Zverenci Ricka ...

nba Foto: SITA/AP

NEW YORK 8. novembra (WEBNOVINY) - Basketbalisti Houstonu sa v nedeľu ako posledný tím zámorskej NBA dočkali prvého víťazstva v sezóne. Rockets si v domácom prostredí poradili s Minnesotou 120:94. Zverenci Ricka Adelmana konečne zvládli druhý polčas a nedovolili súperovi otočiť duel v jeho prospech. Až v štyroch z predošlých piatich stretnutí totiž po odohratí dvoch štvrtín viedli, no napriek tomu prehrali. "Je dobré konečne vyhrať. Teraz sa môžeme vybrať správnym smerom," povedal po stretnutí Adelman. V dobrom svetle sa napriek obmedzenej minutáži ukázal domáci center Jao Ming. Za 16 minút na palubovke zaznamenal trinásť bodov a štyri doskoky. "Jaa sme tentoraz využívali lepšie ako v predošlých dueloch. Súper mal problémy s jeho bránením," dodal Adelman.

Atlanta po prvý raz v sezóne zakopla. Postarali sa o to hráči Phoenixu, ktorí vo Philips Arene triumfovali 118:114. "V kľúčových okamihoch sme nedokázali zastaviť akcie súpera, aké inokedy v pohode zvládame,“ hľadal príčinu prehry najlepší strelec stretnutia Joe Johnson. Suns sa len pomaly vyrovnávajú s odchodom Amarého Stoudemira, ktorý v lete zamieril do New Yorku. "Potrvá mesiac alebo dva, kým získa naše mužstvo pravú tvár. Musíme držať pokope a ono to príde. Už vidieť prvé náznaky zlepšenia,“ povedal tvorca hry Phoenixu Steve Nash.

V Staples Center v zápase medzi Lakers a Portlandom (121:96) žiaril domáci Pau Gasol. Španielsky pivot pridal k 20 bodom a 14 doskokom aj 10 asistencií a do štatistík si zapísal štvrté triple-double v kariére. "Pau je netvor. Triple-double skompletizoval skoro už v prvom polčase," reagoval na Gasolov výkon líder Trail Blazers Brandon Roy. Tréner Phil Jackson mohol vzhľadom na priebeh súboja šetriť svoje najväčšie hviezdy, Kobe Bryant odohral len 26 minút. "Majú veľmi silný káder. Ak proti ním nastúpite bez stopercentného nasadenia, zničia vás,“ upozornil Roy na silu Lakers. Jacksonovi zverenci sú spolu s New Orleans jediným nezdolaným tímom súťaže.

Boston zvíťazil v Oklahome 92:83 napriek 34 bodom domáceho Kevina Duranta. Detroit zaznamenal druhé víťazstvo za sebou, keď si poradil s Golden State 102:97. Philadelphia s v pohode hrajúcim Eltonom Brandom triumfovala v New Yorku 106:96.