16. októbra 2013

Hossa skóroval, Halák po štyroch góloch skončil

Marián Hossa oslavuje gól.

Marián Hossa oslavuje gól. Foto: TASR/AP Photo

New York 16. októbra (TASR) - Traja slovenskí hokejisti sa presadili v zámorskej NHL v noci na stredu. V stretnutí Carolina - Chicago (2:3 sn) sa gólovo presadil útočník "jastrabov" Marián Hossa a asistenciou jeho spoluhráč Michal Handzuš, pričom Mariána Hossu vyhlásili za tretiu hviezdu súboja. V domácom tíme odohral obranca Andrej Sekera takmer 24 minút a prezentoval sa troma strelami.

Obranca NY Islanders Ľubomír Višňovský si na svoje konto pripísal jednu asistenciu a počas 23:23 minút vyslal na súperovu bránku dve strely, ale jeho mužstvo s Buffalom prehralo 3:4 po nájazdoch.

Prvú prehru utrpeli St. Louis Blues, na domácom ľade nestačili na San Jose (2:6). Jaroslav Halák, ktorý bluesmanov priviedol k štyrom výhram v rade, tentoraz nemal svoj deň a po štvrtom góle prepustil od tretej tretiny svoje miesto Brianovi Elliottovi. Mal 22 úspešných zákrokov. Montreal vyhral hladko vo Winnipegu 3:0, no jeho brankár Peter Budaj šancu nedostal. Tampa Bay aj s Richardom Pánikom doma bez problémov zvíťazila nad Los Angeles 5:1, Pánik strávil na ľade takmer 13 minút, počas ktorých zaznamenal jednu strelu. Strelecky aktívny bol útočník Floridy Tomáš Kopecký, z jeho štyroch projektilov počas skoro 14 minút na ľade sa však ani jeden neujal. Panteri prehrali s Nashville 3:4.