Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

22. júla 2007

Hráči NBA Sú po vypuknutí stávkarskej kauzy šokovaníHráči zámorskej basketbalovej NBA zostali po informácii o bývalom rozhodcovi - stávkarovi, ktorého vyšetruje FBI, šokovaní. Celý prípad vytiahli na svetlo sveta novinári z denníka New York Post, ...Zdieľať

NEW YORK 22. júla (WEBNOVINY) - Hráči zámorskej basketbalovej NBA zostali po informácii o bývalom rozhodcovi - stávkarovi, ktorého vyšetruje FBI, šokovaní. Celý prípad vytiahli na svetlo sveta novinári z denníka New York Post, vedenie NBA rozpútanie kauzy potvrdilo. "Je to pre mňa veľmi horká pilulka na prehltnutie. Je to však realita. My hráči môžeme urobiť len to, že vybehneme na palubovku a necháme na nej všetko úsilie," povedala hviezda Los Angeles Lakers Kobe Bryant pripravujúca sa v Las Vegas s reprezentáciou USA na kvalifikáciu na OH do Pekingu. Bryantov spoluhráč z reprezentácie a inak člen tímu Cleveland Cavaliers LeBron James zdieľa podobný názor ako jeho kolega: "Myslím si, že vedenie NBA sa o to dokáže postarať. Všetci sme sa dozvedeli, čo sa stalo. NBA určite urobí v spolupráci s FBI všetko pre to, aby vyšetrovanie ukázalo na vinníkov. Ja sa venujem len hre, nechcem byť účastníkom celého kolotoča vyšetrovania." Aj Carmelo Anthony z Denveru Nuggets je šokovaný, verí však vedeniu NBA a FBI, že všetko dôkladne prešetrí.
Bývalý rozhodca basketbalovej profiligy údajne v posledných dvoch rokoch stávkoval na basketbalové stretnutia, v niektorých dueloch bol dokonca osobne zainteresovaný. Podľa FBI sa v stávkach otočilo niekoľko tisíc dolárov počas sezón 2005/06 a 2006/07. Ďalšie informácie k prípadu však úrad vydať odmietol, pretože stále prebieha vyšetrovanie. Podľa iných informácii bol rozhodca pravdepodobne zapletený do siete organizovaného zločinu, a preto sa dá očakávať väčší počet zatknutých ľudí.

SITA/AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Roddickov návrat na kurty po prehre vo štvrťfinále Wimbledonu
<< predchádzajúci článok
Sampras v exhibičnom zápase tesne zdolal McEnroa