04. marca 2010

Hráči Skalice doma porazili mužstvo Košíc

Vo štvrtkovej predohrávke 50.kola základnej časti Slovnaft ...

Radosť hráčov HK 36 Skalica v zápase 50. kola hokejovej Slovnaft extraligy medzi HK 36 Skalica a HC Košice

SKALICA 4. marca (WEBNOVINY) - Vo štvrtkovej predohrávke 50.kola základnej časti Slovnaft extraligy si na vlastnom ľade poradili hráči HK 36 Skalica nad HC Košice 4:1 (2:0, 0:1, 2:0).

HK 36 Skalica - HC Košice 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Góly: 11. R. Jarolín (Kloz, R. Hartmann), 14. R. Školiak (Zálešák, T. Višňovský), 45. Lušňák (D. Pašek, Zálešák), 60. R. Hartmann (R. Jarolín, Gründling) - 28. Rudolf Huna (S. Gron).
Vylúčení: 3:8 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Horínek, M. Orolin, 1717 divákov

Skalica: Kotvan - Gründling, Hranáč, Schnabel, Kloz, Škadra, Jendek, Beňa, Jankovič - Kocák, R. Jarolín, R. Hartmann - Šátek, R. Školiak, T. Višňovský - Lušňák, Zálešák, D. Pašek - Kutálek, F. Novák, Gula
Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Huba, Šeda, Deyl, M. Grman, Slimák, P. Mikuš, Homer - P. Bartoš, Húževka, Tomík - Andrašovský, S. Gron, Rudolf Huna - Vorel, Šachl, Dravecký - Juraj Sýkora, Jenčík, M. Baláž

Vo štvrtkovej televíznej predohrávke začali obe mužstve opatrne. Prvýkrát pohrozil až v 8. min Kocák, no tento pokus nebol úspešný. Skaličania však využili svoju prvú presilovú hru v tomto zápase. Kloz našiel na pravej strane voľného Jarolína, pre ktorého nebol problém prekonáť brankára Hudáčka - 1:0. Následne mohol zvýšiť v presilovke R. Školiak, no nepodarilo sa mu ani na dvakrát prehodiť košického gólmana. Napokon však domáci spomínanú presilovú hru využili. Kloz našiel pred bránkou T. Višnovského, ktorý posunul puk Školiakovi a ten do prázdnej brány zvýšil na 2:0. V 16. min pohrozili hostia, ale Tomíkova strela spoza modrej minula bránku. Následne mohol znížiť S. Gron, ktorý utiekol domácej obrane, ale samostatný nájazd nepremenil.

Hostia sa podarilo skorigovať v 28. min, keď si Skaličania zle pokryli dvojicu S.Gron - Rudolf Huna a druhý menovaný prekonal bezmocného Kotvana. Košickí hráči už dvíhali ruky nad hlavu aj v 30. min, no na ich smolu sa puk zastavil na konštrukcii domácej bránky. V presilovke Košíc podržal domáce mužstvo Kotvan, ktorý najskôr zneškodnil šancu Šachla a nenechal sa prekvapiť ani pri akcii Húževku.

Lepší vstup do tretej tretiny mali Skaličania, keď po prihrávkach Pašeka a Zálešáka premenil svoj únik Lušňák - 3:1. V 49. min pri signalizovanom treste Andrašovského strieľal spomedzi kruhov Šátek, ale Andrašovský úmyselne posunul bránku, za čo dostal trest na 2+2 min. V tejto presilovke zaujala iba strela Jendeka, s ktorou Hudáček vážnejšie problémy nemal. Domáci následne hrali viacej takticky, držali hostí v ich obrannom pásme a skóre v 60. min uzatvoril Hartmann. V súboji dvoch finalistov z ostatného ročníka diváci videli bojovný hokej, v ktorom Skaličania nakoniec boli úspešnejší a potešili vlastných divákov.

Hlasy:
Rostislav Čada (tréner Košíc): "Nevydaril sa nám zámer, s ktorým sme do Skalice išli a nezachytili sme začiatok stretnutia. V prvých štrnástich minútach sme dvakrát inkasovali a pustili súpera do vedenia. V druhej tretine sme zlepšili pohyb a vsietili kontaktný gól, no v tretej časti hry sme hrali šesť minút v oslabení, dostali sme tretí gól a tým sme stretnutie prehrali."
Martin Pešout (tréner Skalice): "Bolo to pre nás psychicky veľmi náročné stretnutie, nakoľko sme vypadli z prvej štvorky. Som rád, že tú úpornú snahu sme využili a súpera pretlačili. Využili sme ponúknuté šance a podržal nás brankár, ale to k hokeju patrí."