18. februára 2009

Hrbatý štvrťfinalistom na challengeri ATP v Belehrade

Slovenský tenista Dominik Hrbatý postúpil na turnaji ATP Challenger Series Gemax Open 2009 v srbskom Belehrade (dotácia 106 500 eur, tvrdý povrch Synthetic v hale) do štvrťfinále dvojhry. Úspešný ...

BELEHRAD 18. februára (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý postúpil na turnaji ATP Challenger Series Gemax Open 2009 v srbskom Belehrade (dotácia 106 500 eur, tvrdý povrch Synthetic v hale) do štvrťfinále dvojhry. Úspešný kvalifikant Hrbatý zvíťazil v stredajšom dueli 2. kola nad Florianom Mayerom z Nemecka za 97 minút 6:2, 3:6, 6:3. Jeden z rozhodujúcich okamihov nastal v "Tildenovom" geme tretieho setu, keď Mayer nevyužil jediný zo svojich štyroch brejkbalov v zápase. Tridsaťjedenročný Bratislavčan sa ujal vedenia 4:3, vzápätí získal súperov servis a duel dopodával do víťazného konca. Hrbatý v piatkovom súboji o účasť v semifinále nastúpi proti Američanovi Samovi Warburgovi, ktorý v dvoch tajbrejkoch zdolal turnajovú dvojku, domáceho Janka Tipsareviča.