Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. júna 2010

Hrušovský vláde: Rozhodnite o ochrannom valeČlen Predsedníctva KDH Pavol Hrušovský sa nestačí čudovať trápnemu politickému divadlu, ktoré podľa neho premiér Robert Fico a aj celá vláda v ...Zdieľať
pavol hrusovsky Pavol Hrušovský

Foto: SITA/Peter Maďar
BRATISLAVA 20. júna (WEBNOVINY) - Člen Predsedníctva KDH Pavol Hrušovský sa nestačí čudovať trápnemu politickému divadlu, ktoré podľa neho premiér Robert Fico a aj celá vláda v súčasnosti predvádza v súvislosti s tým, že sa Slovensko zatiaľ svojim podpisom nepripojilo k tzv. ochrannému valu, teda stabilizačnému mechanizmu. Ten má zabezpečiť, aby žiadnej krajine eurozóny nehrozil bankrot. Premiér Robert Fico odmieta poveriť ministra financií Jána Počiatka podpísať slovenské pripojenie k mechanizmu, kým mu nebudú garantovať lídri rodiacej sa stredopravej koalície podporu pre prijatie následných zákonov v parlamente "Máte legitímne a ústavné právo prijímať za SR akékoľvek rozhodnutia. Máte mandát, konajte, " vyzýval Hrušovský v relácii STV O päť minút dvanásť spoludiskutujúceho podpredsedu Smeru-SD a ministra kultúry Mareka Maďariča.

Maďarič v relácii tvrdil, že stredopravá štvorka váha so svojim stanoviskom preto, že má len dve možnosti. Podľa neho buď nakoniec povie svojim voličom: "klamali sme vás" a mechanizmus napokon podpíše, alebo ho odmietne a bude vysvetľovať európskym lídrom, že Slovensko bude len poberateľom z Európskej únie. Pre neho je neuveriteľné, že nechceli prísť na rokovanie s premiérom. "Vyhovárate sa ako deti," povedal Maďarič Hrušovskému. Ten dnes nepovedal, ako sa rodiaca koalícia napokon k stabilizačnému mechanizmu postaví. Podľa neho o tom budú rokovať a Iveta Radičová ešte pôjde do Bruselu zisťovať záväzky vyplývajúce z mechanizmu.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bugár sa vo vláde nevidí. Mikloš zvažuje rezorty
<< predchádzajúci článok
V USA skrachovalo už 83 bánk, aj Nevada Security

Hrušovský vláde: Rozhodnite o ochrannom vale - diskusné fórum čitateľov