Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. júna 2019

Huawei odložil uvedenie notebooku na trh pre reštrikcie zo strany USANa archívnej snímke profil finančnej riaditeľky čínskej telekomunikačnej spoločnosti Huawei Meng Wan-čou.Zdieľať
Na archívnej snímke profil finančnej riaditeľky čínskej telekomunikačnej spoločnosti Huawei Meng Wan-čou. Foto: TASR/AP
Hongkong 12. júna (TASR) - Čínsky koncern Huawei Technologies odložil uvedenie nového notebooku na trh a pozastavil produkciu v divízii osobných počítačov pre reštrikcie pri nákupe komponentov v USA. Uviedol to zdroj oboznámený s touto záležitosťou, ktorý nechcel byť menovaný.


Tento krok je prvým hmatateľným dôkazom o zhoršení situácie spoločnosti Huawei po tom, ako americké ministerstvo obchodu v máji zaradilo Huawei na čierny zoznam firiem, ktorým nesmú podniky v USA predávať kľúčové komponenty bez špeciálneho povolenia.

Huawei, druhý najväčší výrobca smartfónov na svete, má relatívne malú divíziu osobných počítačov. Vyrába tri notebooky, z ktorých prvý debutoval v roku 2016. Jeho počítače sú však závislé od operačného systému Microsoft a čipov od spoločnosti Intel Corp.

USA obviňujú Huawei, že v jeho zariadeniach sú "zadné vrátka", ktoré umožňujú špionážnym agentúram v Číne prístup k citlivým údajom. Washington preto podnikol kroky, aby odrezal Huawei od softvéru a polovodičov vyrobených v USA, ktoré čínska firma potrebuje na výrobu smartfónov a sieťových zariadení.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Inaugurácia prezidentky sa začne v sobotu na slávnostnej schôdzi NR SR
<< predchádzajúci článok
Sudca nechal vo väzbe mladistvú, obvinenú z vraždy 16-ročného chlapca

Huawei odložil uvedenie notebooku na trh pre reštrikcie zo strany USA - diskusné fórum čitateľov