Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

11. júla 2010

Hudobník Michael Henderson zažaloval Snoop DoggaAmerický hudobník Michael Henderson, ktorý sa preslávil predovšetkým spoluprácou s legendárnym džezovým trubkárom a skladateľom Milesom Davisom, zažaloval rapera Snoop Dogga za ...Zdieľať
snoop dogg Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 11. júla (WEBNOVINY) - Americký hudobník Michael Henderson, ktorý sa preslávil predovšetkým spoluprácou s legendárnym džezovým trubkárom a skladateľom Milesom Davisom, zažaloval rapera Snoop Dogga za nelegálne použitie časti jeho skladby Riding.

Raper použil časti tejto skladby vo vlastnej skladbe Flashbacks, v ktorej hosťujú raperi Goldie Loc, Kam a MC Eiht. Spolu so Snoop Doggom Henderson zažaloval aj týchto troch raperov rovnako ako vydavateľstvá Universal Records a Doggy Style Records. Skladba Flashbacks sa nachádza na mixtape, ktorý slúžil ako promo pre Snoopov deviaty sólový album s názvom Ego Trippin' (2008). Henderson chce, aby tento prípad riešil súd v štáte Michigan, pričom požaduje finančné odškodnenie v zatiaľ nezverejnenej výške. Henderson taktiež tvrdí, že Snoop Dogg bez povolenia použil časti skladby Riding aj v skladbe Hands on the Wheel, ktorá slúžila na zvýšenie predajnosti vstupeniek na jeho turné v júni 2008.

Informácia pochádza z webovej stránky AllHipHop.com.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dara Rolins havarovala, zomrel motocyklista
<< predchádzajúci článok
Čína obnovila licenciu pre Google

Hudobník Michael Henderson zažaloval Snoop Dogga - diskusné fórum čitateľov