Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. novembra 2007

Hudobníkovi, ktorému kukláči rozbili peru, hrozí pokutaFlautistovi českej kapely Votchi, ktorému kukláči pri sobotňajšom zásahu v nitrianskom klube Naozzay rozbili peru, hrozí pokuta do 2 000 korún za neuposlúchnutie výzvy polície. Oznámil to dnes na ...Zdieľať

NITRA 7. novembra (WEBNOVINY) – Flautistovi českej kapely Votchi, ktorému kukláči pri sobotňajšom zásahu v nitrianskom klube Naozzay rozbili peru, hrozí pokuta do 2 000 korún za neuposlúchnutie výzvy polície. Oznámil to dnes na tlačovej besede krajský policajný riaditeľ Ján Štark. Hudobník podľa jeho slov neprestal hrať napriek niekoľkým hlasným upozorneniam, že ide o policajnú akciu. Jeden z kukláčov mu preto podľa Štarka odsunul flautu tak, že sa mu roztrhla pera. Potom mu ponúkli, že ho zoberú na vyšetrenie, on to však odmietol. Zobrali ho na policajný útvar na vypočutie. „Osobne som presvedčený, že akcia bola v zmysle platných právnych noriem a nebol porušený zákon,“ vyhlásil Štark.

Majiteľ klubu Naozzay Igor Hlaváč to ale vidí úplne inak. Podľa jeho slov sa policajti aj s kukláčmi správali agresívne a neprimerane. „Povedal som im, že budeme s nimi spolupracovať, napriek tomu hneď začali vytrhávať káble z mixu,“ povedal pre agentúru SITA. Flautista podľa neho policajtov nezaregistroval, lebo mal slúchadlá a do očí mu svietili reflektory. Kukláč mu však samopalom vyrazil hudobný nástroj z úst. Pre jeho opuchnuté ústa vraj musela skupina zrušiť niekoľko koncertov. Hlaváč uviedol, že dnes podá trestné oznámenie.

Okolnosťami a primeranosťou policajného zásahu v Nitre sa už zaoberá policajná inšpekcia ministerstva vnútra. Ako agentúru SITA informovala Silvia Miháliková z MV SR, konať začala z vlastnej iniciatívy na základe medializovaných informácií. Výsledky preverovania by mali byť známe do 30 dní.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hagyari vyšachoval pre mesto policajné uniformy zadarmo
<< predchádzajúci článok
Vianočné príspevky možno vláda vyplatí ešte v tomto roku