Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

08. marca 2018

Hudobný magazín NME ukončuje vydávanie svojej printovej podobyBritský hudobný magazín New Musical Express (NME) ukončuje vydávanie svojej printovej podoby a sústredí sa výhradne na rozvoj internetovej stránky. Posledné tlačené číslo tohto ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Londýn 8. marca (TASR) - Britský hudobný magazín New Musical Express (NME) ukončuje vydávanie svojej printovej podoby a sústredí sa výhradne na rozvoj internetovej stránky. Posledné tlačené číslo tohto týždenníka vyjde v piatok, informovala spravodajská stanica Sky News.


NME, ktorý vychádzal 66 rokov, bol od roku 2015 šírený zdarma; rozdávali ho na železničných staniciach, univerzitách a v nákupných strediskách v celom Spojenom kráľovstve. Spoločnosť Time, vlastník tohto magazínu, však vyhlásila, že vydávať jeho printovú podobu už nie je viac rentabilné.

Predtým, ako sa NME stal voľne šíreným, stál 2,50 libry. Webová stránka Nme.com bola spustená pred 21 rokmi a dnes si ju mesačne otvorí 200 miliónov čitateľov. Spoločnosť Time hodlá vytvoriť niekoľko ďalších "digitálnych médií", ale špeciálne čísla chce stále publikovať aj v tlačenej podobe.

"NME je jednou z najikonickejších značiek v britských médiách a náš krok nespoplatniť tlačenú verziu magazínu jej pomohol získať najväčšie publikum, aké kedy mala. Dostali sme sa však do bodu, v ktorom je vydávanie printového týždenníka nevýhodné," uviedol zástupca firmy Time.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EURÓPSKA KOMISIA: K zrovnoprávneniu žien vedie dlhá cesta
<< predchádzajúci článok
Lana Del Rey zverejnila coververziu skladby You Must Love Me z muzikálu Evita

Hudobný magazín NME ukončuje vydávanie svojej printovej podoby - diskusné fórum čitateľov