08. decembra 2009

Humenné postúpilo cez bieloruských volejbalistov

Volejbalisti slovenského vicemajstra VK Chemes Humenné zvíťazili v dramatickom odvetnom zápase 2. kola Challenge Cup-u v bieloruskom Mogileve nad domácim tímom Metallurg-Bela 3:2. Keďže aj v prvom zápase ...

MOGILEV 8. decembra (WEBNOVINY) - Volejbalisti slovenského vicemajstra VK Chemes Humenné zvíťazili v dramatickom odvetnom zápase 2. kola Challenge Cup-u v bieloruskom Mogileve nad domácim tímom Metallurg-Bela 3:2. Keďže aj v prvom zápase na domácom ihrisku triumfovali 3:1, bezpečne postúpili do ďalšej fázy súťaže. Zverencom trénera Richarda Vlkolinského sa podaril skvelý obrat v stretnutí, keď prehrávali už 0:2, ale v ďalších troch setoch sa tešili oni.

Challenege Cup - odvetný zápas 2. kola:

Metallurg-Bela Mogilev (Bielor.) - VK Chemes Humenné (SR) 2:3 (23, 20, -16, -24, -13) - prvý zápas: 1:3, do ďalšej fázy súťaže postupuje Humenné

Mogilev vedomý si náskoku súpera z prvého zápasu začal odvážne a v prvých dvoch setoch to išlo podľa jeho predstáv. V prvom si v dramatickej koncovke udržal najtesnejší dvojbodový odstup a po víťazstve 25:23 sa ujal vedenia 1:0. V druhom dejstve domáci na ihrisku dominovali, poľahky ho vyhrali 25:20 a boli už len na krok od celkového úspechu. V treťom sete to však boli Humenčania, kto držal taktovku a súpera doslova zmietli spod siete 25:16. O postupujúcom sa rozhodlo vo štvrtej hre. Po mimoriadne vyrovnanom vývoji mali v dramatickej koncovke navrch zverenci trénera Richarda Vlkolinského. Hoci prehrávali 18:22 a potom 19:23, obrovskou bojovnosťou dokázali zvrátiť vývoj tohto setu a víťazstvom 26:24 si zabezpečili postup. Tajbrejk už rozhodoval "len" o víťazovi odvetného zápasu. Po poslednej lopte sa tešili Humenčania, ktorí premenili tretí mečbal na celkové víťazstvo v stretnutí.

Richard Vlkolinský (tréner VK Chemes): "V prvých dvoch setoch hral súper veľmi dobre. Bolo evidentné, že veľmi túži v tomto dueli zvíťaziť. V treťom sete však domáci urobili pre mňa nepochopiteľnú zmenu na podaní a moji chlapci sa chytili. Zaslúžene sme v tejto časti hry zvíťazili. Zlom nastal v koncovke štvrtého setu, v ktorom delili Bielorusov od víťazstva dve lopty. My sme ich však dokázali dostať pod tlak, vyšiel nám risk na podaní aj pri smečoch a takmer prehratý set sme vyhrali. Keďže už bolo o postupe rozhodnuté, na tajbrejk som poslal lavičku, ale aj náhradníci ma milo prekvapili. Hoci strany sa menili za stavu 4:8 z nášho pohľadu, prišla šnúra našich bodov a aj tento set sme nakoniec vyhrali. Je to veľký úspech, máme všetci veľkú radosť.“