09. decembra 2011

Hviezdny Marián Hossa dosiahol 400. gól v NHL

Slovenský hokejista Marián Hossa z Chicaga strelil vo štvrtkovom zápase na ľade New York Islanders svoj 400. gól v zámorskej NHL. Tridsaťdvaročný krídelník otvoril v 12. min v presilovke ...

hossa NEW YORK 9. decembra (WEBNOVINY) - Slovenský hokejista Marián Hossa z Chicaga strelil vo štvrtkovom zápase na ľade New York Islanders svoj 400. gól v zámorskej NHL.

Tridsaťdvaročný krídelník otvoril v 12. min v presilovke skóre duelu, v ktorom pridal ešte asistencie na presné zásahy Patricka Sharpa. Blackhawks napokon vyhrali 3:2 po predĺžení. Marián Hossa sa stal treťou hviezdou zápasu.

"Teší ma, že som strelil v NHL 400 gólov. Dnes mám ešte väčšiu radosť, lebo sme vyhrali. Od úvodu duelu sme mali množstvo šancí," povedal po zápase Hossa, ktorý na bránku Islanders vyslal šesť striel.

Hossov gól číslo 400

O víťazný gól Floridy na ľade Bostonu sa postaral Tomáš Kopecký, ktorý v 58. min otváral skóre duelu. Panthers napokon vyhrali 2:0, ich brankár Jose Theodore kryl 40 striel domácich a prerušil Timovi Thomasovi sériu desiatich víťazných štartov v rade. "Čakali sme ťažký a veľmi tesný zápas. Po druhej tretine sme si povedali, že musíme ostať trpezliví, čo sa nám vyplatilo," povedal Kopecký, ktorého vyhlásili za jednu z hviezd zápasu. Vďaka víťazstvu sa Florida dostala na 2. miesto vo Východnej konferencii. Bruins prehrali po svojej vyše mesačnej víťaznej šnúre druhý zápas v rade.

Brankár Jaroslav Halák vychytal víťazstvo St. Louis 4:2 nad Anaheimom. Ružinovský odchovanec mal 21 úspešných zákrokov. V šlágri večera zdolala Philadelphia Pittsburgh 3:2, Andrej Meszároš prihrával na víťazný gól Scotta Hartnella a po zápase ho vyhlásili za jeho tretiu hviezdu. San Jose malo výborný vstup do duelu s Dallasom (5:2) a v 2. min viedlo už 2:0. Na druhom zásahu sa podieľal asistenciou aj Michal Handzuš.

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Islanders - Chicago 2:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1) - Marián Hossa (CHI) 1+2

New York Rangers - Tampa Bay 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Boston - Florida 0:2 (0:0, 0:0, 0:2) - Tomáš Kopecký (FLO) 1+0

Montreal - Vancouver 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0, 0:1)

Philadelphia - Pittsburgh 3:2 (1:0, 2:1, 0:1) - Andrej Meszároš (PHI) 0+1

New Jersey - Ottawa 5:4 po sam. nájazdoch (0:2, 1:1, 3:1 - 0:0, 1:0)

Detroit - Phoenix 5:2 (5:0, 0:1, 0:1)

Columbus - Nashville 3:4 po predĺžení (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)

St. Louis - Anaheim 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) - Jaroslav Halák (STL) mal 21 úspešných zákrokov

Calgary - Colorado 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

San Jose - Dallas 5:2 (2:1, 3:1, 0:0) - Michal Handzuš (SJ) 0+1

Los Angeles - Minnesota 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)