Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

11. októbra 2020

I. Gottová odložila distribúciu filmu Karel v Česku aj na SlovenskuZrušenie plánovanej premiéry i distribúcie dokumentu Gottovú mrzí.Zdieľať
I. Gottová odložila distribúciu filmu Karel v Česku aj na Slovensku

Na dlho očakávaný film Olgy Malířovej Špátovej Karel si budú musieť počkať fanúšikovia Karla Gotta v Česku i na Slovensku. Vzhľadom na prísne hygienické opatrenia vstupujúce do platnosti v Českej republike od pondelka (12. 10.), v dôsledku ktorých zatvárajú všetky kiná na území krajiny, zrušila produkčná spoločnosť Karel Gott Agency a distribučná spoločnosť Bontonfilm českú slávnostnú premiéru (14. 10.), ale aj distribučnú premiéru plánovanú na 15. októbra. Situácia v ČR ovplyvnila aj uvedenie filmu v slovenských kinách.


Producenti filmu, ktorý prináša otvorený a úprimný portrét slávneho speváka, sa v nadväznosti na zrušenie českej premiéry rozhodli, že zastavia uvedenie dokumentu aj na Slovensku. "Som nútená slávnostnú premiéru i distribúciu filmu odložiť na neurčito, nielen u nás, ale aj na Slovensku. Karel bol vždy srdcom česko-slovenský spevák a celý život vystupoval s rovnakou radosťou ako v Čechách, tak aj na Slovensku. Film si preto zaslúži, aby bol slávnostne uvedený v oboch krajinách súčasne a podľa možností za priaznivejšej situácie. Verím, že to slovenskí priaznivci pochopia," komentovala odloženie slávnostnej premiéry i distribúcie filmu Karel jeho hlavná producentka Ivana Gottová.

Zrušenie plánovanej premiéry i distribúcie dokumentu Gottovú mrzí. "Chcela som vás v týchto ťažkých časoch filmom Karel potešiť a povzbudiť, ale nedá sa nič robiť. Ako vieme, situácia je vážna a zdravie všetkých ľudí je na prvom mieste! Úprimne dúfam, že čoskoro bude príležitosť vám film predstaviť," dodala.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Krásne gesto od dcéry Charlotte: Zverejnili scenár spomienkového koncertu Karla Gotta, na ktorom sa "objaví" aj samotný maestro. (25. 4. 2020)
 Album Vánoce ve zlaté Praze Karla Gotta má 50 rokov (22. 12. 2019)
 Hrob speváka Karla Gotta je dokončený, manželka Ivana zverejnila aj jeho presné miesto (21. 12. 2019)
 Vieme, kde pochovajú majstra Karla Gotta (25. 10. 2019)
 Najbližšia rodina sa s Gottom rozlúči v motolskom krematóriu v Prahe (12. 10. 2019)
 Kardinál Duka: Gott uznával hodnoty, ktoré robia ľudský život krásnym (12. 10. 2019)
 S Karlom Gottom sa v piatok prišlo rozlúčiť okolo 49.000 ľudí (12. 10. 2019)
 SLZY TEČÚ POTOKOM: Verejnosť sa v Prahe lúči so spevákom Karlom Gottom (11. 10. 2019)
 Karel Gott mal svoj rozprávkový dom aj na Slovensku (11. 10. 2019)
 RTVS pripravila v deň pohrebu K. Gotta špeciálny program (10. 10. 2019)nasledujúci článok >>
Rozhovor: Staňme sa vďaka nášmu divadlu mostom k dobru vo svete
<< predchádzajúci článok
R. Müller vydáva album Hodina medzi psom a vlkom

I. Gottová odložila distribúciu filmu Karel v Česku aj na Slovensku - diskusné fórum čitateľov