Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. júna 2012

Igor Matovič odkazuje opozícii: Ukážte sa machriNajsilnejším poslaneckým opozičným klubom v NR SR po odchode Daniela Lipšica a Jany Žitňanskej z KDH sa stali Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Ich klub má 16 členov. Kresťanskí ...Zdieľať
igor matovic BRATISLAVA 3. júna (WEBNOVINY) – Najsilnejším poslaneckým opozičným klubom v NR SR po odchode Daniela Lipšica a Jany Žitňanskej z KDH sa stali Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti.


Ich klub má 16 členov. Kresťanskí demokrati majú štrnásť. Pred odchodom dvojice mali rovnaký počet poslancov. Predseda Obyčajných ľudí Igor Matovič sa však lídrom opozície napriek počtom necíti. „Matematika by mala byť posledná v poradí,“ povedal pre agentúru SITA.

Matovič má rád prirodzené autority a nie byrokratické. „Nie počty, ako sa KDH snažilo dokazovať, že má 16 hlasov ako my, ale nadelili si o polovičku väčšie priestory na zasadnutie klubu, lebo matematika to ukázala. Takto sa správať nechcem,“ povedal.

Podľa Matoviča štyri pravicové strany – KDH, Most-Híd, SDKÚ-DS a SaS - sú v takej situácii, že musia preukázať vnútornú silu, že dokážu medzi sebou spolupracovať, aj keď nevládnu. „Mali by dokázať spolu predkladať návrhy, stanoviská a dokázať, že nevraživosť, aroganciu a pýchu, ktorá blokuje spoluprácu, odložia bokom. Ak to dokážu, my sa radi k nim pridáme,“ uviedol.

V prvom rade chce Matovič nechať nech to ich prebolí a nech si medzi sebou vzťahy opravia. „Keď to dokážu, potom sú hodní, aby sme s nimi spolupracovali, ale ak to má byť kôpka štyroch zhašterených strán, do ktorej by sme sa mali natlačiť, tak o to nestojíme,“ konštatoval. Lepiť niečo na silu nemá podľa Matoviča zmysel.

„Musia si uvedomiť chyby, oľutujú ich a nasadia iný model spolupráce. Ak to urobia, potom má zmysel niečo robiť. Nech nám ukážu tí machri, ktorí jediní vedia, ako sa to robí a potom my sa k nim pridáme,“ vyhlásil.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Igor Matovič: Obyčajní ľudia a iné strany sú ako oheň a voda (1. 6. 2012)
 Igor Matovič si myslí, že gejovia by mali byť tolerantnejší (12. 5. 2012)
 I. Matovič sa ako jediný nepustil do programového vyhlásenia (3. 5. 2012)
 Igor Matovič túži po ostrovčeku slobody (29. 4. 2012)
 V poslancoch Smeru sa ozvalo svedomie, myslí si Igor Matovič (24. 3. 2012)
 Igor Matovič sa chce za peniaze od štátu stretávať s občanmi (21. 3. 2012)
 Matovičovci majú záujem o miesto podpredsedu NR SR (12. 3. 2012)
 Igor Matovič chcel v parlamente minútu ticha za imunitu (29. 2. 2012)
 Martin Mojžis sa bol triednej pýtať na Matoviča (28. 2. 2012)
 Matovič poslal na detektor lži aj Weissa z 99% (27. 2. 2012)nasledujúci článok >>
Sýrsky prezident vyhlásil, že zahraničie chce zničiť krajinu
<< predchádzajúci článok
Nedeľa bude voňať letom, od pondelka sa to zmení

Igor Matovič odkazuje opozícii: Ukážte sa machri - diskusné fórum čitateľov