17. novembra 2013

Indiana prvýkrát v sezóne prehrala, zakopla v Chicagu

Už aj basketbalisti Indiany Pacers okúsili v zámorskej NBA chuť prehry, v sobotu prehrali na palubovke Chicaga 94:110. Víťazná séria Pacers sa zastavila na čísle deväť. Naposledy mal ...

nba CHICAGO 17. novembra (WEBNOVINY) - Už aj basketbalisti Indiany Pacers okúsili v zámorskej NBA chuť prehry, v sobotu prehrali na palubovke Chicaga 94:110.

Víťazná séria Pacers sa zastavila na čísle deväť. Naposledy mal podobnú šnúru v úvode ročníka Dallas v roku 2002.

V drese Chicaga žiarili Brit Luol Deng (23 bodov) a Derrick Rose (20 bodov), ktorý sa vrátil do zostavy po zranení. Bulls mali od začiatku duelu dostatočný náskok, prvú štvrtinu vyhrali 31:20, polčas 60:35. Najväčším rozdielom viedli domáci o 33 bodov, potom už dostali príležitosť aj hráči z lavičky a Indiana manko aspoň trocha skresala.

Obhajcovia prvenstva z Miami zdolali aj vďaka 30 bodom LeBrona Jamesa Charlotte 97:81. James hral 32 minút a z poľa premenil 13 z 18 pokusov. Miami vyhralo tretíkrát v rade a šiestykrát z posledných siedmich duelov. Bobcats zdolali Heat už trinástykrát v rade.