24hod.sk    Šport    MS 2010 v JAR

02. júla 2010

Infarktový záver v predĺžení zápasu Uruguaj-Ghana

Druhým semifinalistom futbalových majstrovstiev sveta sa stal Uruguaj, ktorý v piatkovom večernom štvrťfinále zvíťazil nad Ghanou 4:2 až po strelách zo značky pokutového ...

ms Foto: SITA/AP

JOHANNESBURG 2. júla (WEBNOVINY) - Druhým semifinalistom futbalových majstrovstiev sveta sa stal Uruguaj, ktorý v piatkovom večernom štvrťfinále zvíťazil nad Ghanou 4:2 až po strelách zo značky pokutového kopu. V riadnom hracom čase aj po predĺžení sa stretnutie skončilo remízou 1:1. Ghančania viedli zásluhou gólu Sulleya Muntariho z nadstaveného času prvého polčasu, na 1:1 vyrovnal kanonier Uruguaja Diego Forlán strelou z priameho kopu v 55. min. Rozhodujúci pokutový kop premenil striedajúci Sebastián Abreu.

Uruguaj nastúpi v semifinále v utorok 6. júla o 20.30 h na štadióne Green Point v Kapskom Meste proti Holandsku, ktoré v úvodnom štvrťfinále zdolalo päťnásobného svetového šampióna Brazíliu 2:1.

Pozrite si výsledky vyraďovacej fázy

Výsledok:

Štvrťfinále (Johannesburg/štadión Soccer City):
Uruguaj - Ghana 1:1 po predĺžení (1:1, 0:1) - 4:2 na strely zo značky pok. kopu
Góly: 55. Forlán - 45.+ Muntari, rozhodujúci pok. kop: Abreu, ŽK: 20. Fucile, 48. Egídio Arévalo Ríos, 59. Diego Pérez - 54. Paintsil, 77. Sarpei, 93. John Mensah, ČK: 120.+ L. Suárez (Urug.) za úmyselnú hru rukou, rozhodovali: Benquerenca - Cardinal, Miranda (všetci Portug.)