Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. marca 2007

Inštitúcie EÚ treba podľa Solanu súrne reformovaťEurópska únia musí podľa slov najvyššieho predstaviteľa zahraničnej politiky únie Javiera Solanu súrne zreformovať svoje inštitúcie. "Pri 27 členoch to musí (EÚ) urýchlene urobiť," zdôraznil ...Zdieľať

BRATISLAVA 20. marca (WEBNOVINY) - Európska únia musí podľa slov najvyššieho predstaviteľa zahraničnej politiky únie Javiera Solanu súrne zreformovať svoje inštitúcie. "Pri 27 členoch to musí (EÚ) urýchlene urobiť," zdôraznil Španiel Solana v rozhovore pre tlačovú agentúru AP. "Reformu musíme uskutočniť čo najskôr, aby sme problémy našich občanov dokázali efektívnejšie riešiť a aby sme získali väčší vplyv na medzinárodnej scéne."

Solana je optimistický a verí, že 50 rokov po založení dokáže európske spoločenstvo prekonať súčasnú krízu. "Najväčším úspechom je samotná existencia EÚ. Zakladatelia spoločenstva by pred 50 rokmi nedokázali ani len snívať o Európskej únii, ako spoločenstvo dnes nazývame," povedal hlavný európsky diplomat. Solana si nemyslí, že únia stratila na svojom rozmachu po problémoch so schválením ústavy. "Počas minulých 50 rokov často dochádzalo k situácii, že vývoj rýchlo napredoval, no zaznamenali sme aj pomalšie roky. Nikdy sa však proces vývoja celkom nezastavil." Solana je presvedčený, že únia sa čoskoro dostane z problémov spôsobených spormi okolo ústavy.

SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
T-Mobile Slovensko vlani s výnosmi 15,965 mld. korún
<< predchádzajúci článok
Podpredseda SMK Duray vraj nevidí, že by mal krídla