Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. júna 2019

Irán je trikrát väčší než Irak, pripomína nemecký denníkJe možné predpokladať, že americký prezident Donald Trump chápe, akú katastrofu by riskoval potenciálnou vojnou s Iránom, píše sa v sobotňajšom vydaní denníka Stuttgarter ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Stuttgart 15. júna (TASR) - Je možné predpokladať, že americký prezident Donald Trump chápe, akú katastrofu by riskoval potenciálnou vojnou s Iránom, píše sa v sobotňajšom vydaní denníka Stuttgarter Nachrichten.


Nemecký denník takto komentuje najnovšie napätie medzi Spojenými štátmi a Iránskou islamskou republikou po štvrtkovým útokoch na tankery v Hormuzskom prielive, uviedla agentúra DPA.

Denník pripomína, že Irán "je trikrát väčší než Irak, kde sa Amerika dostala do zmätku, keď tam v marci 2003 vpochodovala".

"Bolo by nemožné poraziť tak územne veľkú krajinu ako Irán len s náletmi. Trump by musel poslať pozemné jednotky a prípadne znovu zaviesť brannú povinnosť," domnieva sa Stuttgarter Nachrichten.

"Okrem toho po vycúvaní z jadrovej dohody sa USA nemôžu spoliehať na pomoc európskych spojencov - dokonca ani na Britov, ktorí dosiaľ poslušne pochodovali popri amerických vojakoch," dodal denník.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezident Južnej Kórey vyzval Sever na pokračovanie dialógu
<< predchádzajúci článok
Zuzana Čaputová sa ujme úradu prezidentky SR

Irán je trikrát väčší než Irak, pripomína nemecký denník - diskusné fórum čitateľov