Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. mája 2019

Iránsky minister Hátamí: Irán porazí americko-izraelskú alianciuIránsky minister obrany Amír Hátamí, archívna snímka.Zdieľať
Iránsky minister obrany Amír Hátamí, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Ženeva 15. mája (TASR) - Irán porazí americko-izraelskú alianciu, vyhlásil v stredu iránsky minister obrany Amír Hátamí.


"Porazíme americko-sionistický front," uviedol podľa agentúry Reuters. Dodal, že obranno-vojenská pripravenosť Iránu je na najvyššej úrovni a môže čeliť akýkoľvek hrozbám a neúmerným požiadavkám.

Iný iránsky predstaviteľ uviedol v stredu pre Reuters, že Teherán je pripravený na všetky scenáre "od konfrontácie po diplomaciu", ale USA si nemôžu dovoliť ďalšiu vojnu na Blízkom východe.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v utorok vyhlásil, že jeho krajina bude stáť po boku Spojených štátov pri konfrontácii s Iránom. "Spája nás túžba zastaviť iránsku agresiu," uviedol. "Izrael a všetky krajiny v tomto regióne a všetky krajiny, ktoré sú za mier vo svete, by mali stáť po boku so Spojenými štátmi proti iránskej agresii".

USA minulý týždeň do oblasti Perzského zálivu v reakcii na údajné hrozby zo strany Iránu vyslali útočnú skupinu pozostávajúcu z lietadlovej lode a ďalších plavidiel, ako aj strategické bombardéry. Spojené štáty v piatok taktiež ohlásili, že na Blízky východ presunú aj protiraketový systém typu Patriot.

Spojené štáty v stredu nariadili, aby z amerického veľvyslanectva v irackej metropole Bagdad odišli všetci zamestnanci, ktorých prítomnosť nie je nevyhnutná pre základné fungovanie diplomatickej misie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Magistrát: Bratislava premárnila roky odkladaním problému s parkovaním
<< predchádzajúci článok
Ľudia sa v Národnom divadle rozlúčili s Václavom Postráneckým

Iránsky minister Hátamí: Irán porazí americko-izraelskú alianciu - diskusné fórum čitateľov