Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. apríla 2024

Iránsky útok na Izrael bude na mimoriadnom zasadnutí riešiť Bezpečnostná rada OSNBezpečnostná rada Organizácie Spojených národov (BR OSN) sa v nedeľu večer zíde na mimoriadnom zasadaní v súvislosti s iránskym ...Zdieľať
vanessa frazierova 676x451 14.4.2024 (SITA.sk) - Bezpečnostná rada Organizácie Spojených národov (BR OSN) sa v nedeľu večer zíde na mimoriadnom zasadaní v súvislosti s iránskym útokom dronmi a raketami na Izrael. Ako informuje portál BBC, oznámila to predsedníčka BR OSN Vanessa Frazierová.


O zasadnutie požiadal Izrael, ktorý v liste Frazierovej napísal, že útoky „predstavujú vážnu hrozbu pre medzinárodný mier a bezpečnosť".

„Závažnosť a rozsah útokov sú bezprecedentné a sú flagrantným porušením izraelskej suverenity, medzinárodného práva a rezolúcií Bezpečnostnej rady," dodáva list. Izrael zároveň požiadal BR OSN, aby označila Iránske revolučné gardy za teroristickú organizáciu.


Zdroj: SITA.sk - Iránsky útok na Izrael bude na mimoriadnom zasadnutí riešiť Bezpečnostná rada OSN © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko stratilo takmer 900 vojakov, prišlo aj o päť tankov či niekoľko vozidiel pechoty
<< predchádzajúci článok
Strana SaS je skeptická voči vyjadreniam Fica o znižovaní stavov štátnych úradníkov o 30 percent