Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. augusta 2006

Izrael sa dopustil genocídy, za akú by sa nehanbil ani HitlerVenezuelský prezident Hugo Chávez počas návštevy Číny odsúdil nedávne izraelské útoky v Libanone a označil ich za "genocídu", pričom akcie Izraela prirovnal k vojnovým zločinom, ktorých sa ...Zdieľať

PEKING 25. augusta (WEBNOVINY) - Venezuelský prezident Hugo Chávez počas návštevy Číny odsúdil nedávne izraelské útoky v Libanone a označil ich za "genocídu", pričom akcie Izraela prirovnal k vojnovým zločinom, ktorých sa dopúšťal nacistický líder Nemecka Adolf Hitler v období 2. svetovej vojny.

"Izrael často kritizuje Hitlera... ale robia tie isté veci, možno dokonca ešte v horšej podobe," povedal Chávez reportérom na brífingu, ktorý bol súčasťou jeho šesťdňovej návštevy Číny. Chávez odsúdil "fašistický postoj" Izraela a dodal: "To, čo sa stalo, bola genocída. (Izraelčania) musia byť postavení pred medzinárodný tribunál".

34-dňový konflikt na Blízkom východe bol ukončený 14. augusta po dohode o prímerí v súlade s rezolúciou Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov č. 1701. Podľa Cháveza prišla rezolúcia neskoro, zároveň však vyjadril podporu svojej krajiny OSN. Caracas začiatkom augusta stiahol venezuelského chargé d'affaires z Izraela na protest proti operáciám v Libanone. Chávez vtedy vyhlásil, že Izrael "stratil rozum".

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Centrálna banka v auguste úrokové sadzby nezmenila
<< predchádzajúci článok
Zlepšiť bývanie chce podľa ŠÚ SR 20 % respondentov