Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. decembra 2015

J. Kocianová a The Gospel Family uvedú Koncert vianočných piesníZnáma slovenská speváčka bluesu, džezu a gospelu Jana Kocianová a zbor The Gospel Family budú mať v piatok 11. decembra 2015 Vianočný koncert vo Veľkom ...Zdieľať
Jana Kocianová Foto: TASR/Štefan Puškáš
Bratislava 7. decembra (TASR) - Známa slovenská speváčka bluesu, džezu a gospelu Jana Kocianová a zbor The Gospel Family budú mať v piatok 11. decembra 2015 Vianočný koncert vo Veľkom evanjelickom kostole na Panenskej ulici v Bratislave.


Na koncerte so začiatkom o 19.00 h zaznejú najznámejšie vianočné piesne a spirituály Jany Kocianovej, ktorú bude sprevádzať klavirista Juraj Hort. Návštevníci si vypočujú aj zborové diela svetových a slovenských skladateľov v podaní speváckeho zboru The Gospel Family pod taktovkou Juraja Horta. Odznejú napríklad skladby - Hádam, kadiaľ ísť, Biele zvonce, Biele Vianoce, Glory to God, Happy Day, Adeste fideles, Salve regina, Aleluja mix, Hallelujah a ďalšie.

V záverečnej časti programu uvedú nesmrteľné hity Kocianovej ako Zahoď starosti a iné.

Koncert vianočných piesní a spirituálov - Jana Kocianová a The Gospel Family organizuje TENYA, s. r. o., v spolupráci s Cirkevným zborom ECAV Bratislava Panenská.

Jana Kocianová začala svoju spevácku kariéru ako 21-ročná po výhre v televíznej súťaži Zlatá kamera. Keďže jej rodičia nie veľmi schvaľovali jej umeleckú kariéru, začala študovať na Farmaceutickej fakulte UK v Bratislave a na Pedagogickej fakulte. Po angažmán v Nemecku sa vrátila na domáce pódiá hitom Zahoď starosti.

Nasledovali pozvania do rozhlasových, televíznych aj nahrávacích štúdií. Jej profesijný i hudobný život do veľkej miery formoval bubeník Josef Škvařil, za ktorého sa aj vydala. Účinkovala v bratislavskej Tatra revue, spievala v programoch Karla Gotta, neskôr mala vlastný hudobný program. Objavila sa aj vo filmovej rozprávke Popolvár najväčší na svete z roku 1982. Neskôr vytvorila spoločný program Stretnutie s Milanom Lasicom a Júliusom Satinským. S týmto programom za rok odohrali vyše 200 predstavení. Spolupracovala aj s viacerými ďalšími skupinami a umelcami. V roku 2014 obnovila spoluprácu so speváckym zborom The Gospel Family, ktorá trvá dodnes.

Gospelový spevácky zbor The Gospel Family pôsobí od svojho vzniku v roku 2006 pri farnosti saleziánov v Novej Dubnici. V súčasnosti ho tvorí 35 spevákov. Repertoár zboru je rôznorodý, obsahuje tradičné gospelové spirituály (Oh happy day, The little light of mine, Oh, Maria a ďalšie), ale aj klasické chrámové kompozície (Ave verum corpus, Va pensiero...), ako aj známe hity novodobej pop-music (Hallelujah, Baba yetu a iné).

Okrem samostatných koncertov, ktoré zbor absolvuje v Česku a na Slovensku, sprevádzal rôznych interpretov, ako sú Karel Gott, Tina, Lazaro de Jesus, Ivan Ožvát a ďalší. Zbor účinkoval vo viacerých show, televíznych programoch či vianočných koncertoch.

The Gospel Family vystúpi spolu Janou Kocianovou 1. februára 2016 na galavečere v pražskej Lucerne. Informácie poskytol Ján Juráš z Ars ante portas, o. z.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SuperStar 2015: Emma Drobná sa stala víťazkou aktuálneho ročníka SuperStar.
<< predchádzajúci článok
Štúrovmu odkazu sa venuje aj moskovská Spoločnosť Ľudovita Štúra