Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

01. júna 2010

J&T kupuje finančnú skupinu AtlantikSpoločnosť J&T Finance, a.s. kupuje finančnú skupinu Atlantik. J&T už podpísala zmluvu s KKCG Finance, B.V. o kúpe skupiny. Ide o predaj 100 % akcií spoločnosti Atlantik finančné ...Zdieľať
jampt Foto: i3.cn.cz BRATISLAVA 1. júna (WEBNOVINY) - Spoločnosť J&T Finance, a.s. kupuje finančnú skupinu Atlantik. J&T už podpísala zmluvu s KKCG Finance, B.V. o kúpe skupiny. Ide o predaj 100 % akcií spoločnosti Atlantik finančné trhy, a.s. a 100 % akcií spoločnosti Atlantik Asset management investičná spoločnosť, a.s. Dokončenie transakcie ešte podľa zverejnených informácií podlieha schváleniu Českej národnej banky a Úradu pre ochranu hospodárskej súťaže. Kúpna cena nebude na základe dohody zmluvných strán zverejnená.


Portál eAtlantik považuje J&T Banka podľa generálneho riaditeľa Štěpána Ašera za najlepšiu klientsku platformu pre obchodovanie s cennými papiermi. "Jedným z prvých krokov po dokončení transakcie bude predstavenie portálu eAtlantik klientom na Slovensku. Tento ťah zapadá do našej stratégie oživenia bratislavskej burzy," dodáva riaditeľka pobočky J&T Banky v Bratislave Monika Céreová.

Spoločnosť Atlantik finančné trhy kupovala KKCG Finance podľa spolumajiteľa Miloslava Vyhnala v situácii, keď bola v zlom finančnom stave. "Naším cieľom bolo ju reštrukturalizovať, kapitálovo posilniť a vrátiť späť medzi najlepších a najväčších hráčov na kapitálovom trhu," hovorí Vyhnal. Ako dodáva, po viac ako desiatich rokoch úspešného rozvoja a budovania skupiny ju KKCG Finance predáva s "mnohonásobným zhodnotením vloženého kapitálu".

Atlantik finančné trhy je kapitálovo najsilnejším nebankovým obchodníkom s cennými papiermi na českom trhu s minuloročným objemom obchodov vo výške 62 mld. CZK. Spoločnosť má prístup na najväčšie akciové trhy v USA a Európe, na burzy v Maďarsku a Poľsku a v ďalších viac ako 100 krajinách. ATLANTIK Asset management sa špecializuje na individuálnu správu majetku pre privátne osoby, obchodné spoločnosti, mestá a klientov z neziskového sektoru. Ku koncu minulého roka mala spoločnosť v správe finančné prostriedky vo výške 2,7 mld. CZK.

Skupina J&T sa zameriava na poskytovanie služieb spojených s privátnym bankovníctvom, správou majetku privátnych klientov a inštitúcií, investičným bankovníctvom a projektovým financovaním. Svoje služby rozvíja predovšetkým na trhoch Českej republiky, Slovenska, ale je prítomná aj na trhoch Švajčiarska, Ruskej federácie a v Karibskej oblasti.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
IZRAEL: Útok na humanitárny konvoj nebol úspešný
<< predchádzajúci článok
Chemický a farmaceutický priemysel vlani poklesol

J&T kupuje finančnú skupinu Atlantik - diskusné fórum čitateľov