Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

01. júna 2010

V Čunove vyrastie 125 nových rodinných domovOd leta tohto roku začnú stavebnú práce na novej obytnej zóne Malé Čunovo. Na celkovej ploche 10 hektárov by tu malo postupne vyrásť 109 samostatne stojacich rodinných domov a 16 domov v ...Zdieľať
cunovo Foto: SITA BRATISLAVA 1. júna (WEBNOVINY) - Od leta tohto roku začnú stavebnú práce na novej obytnej zóne Malé Čunovo. Na celkovej ploche 10 hektárov by tu malo postupne vyrásť 109 samostatne stojacich rodinných domov a 16 domov v radovej zástavbe. Zástupca investičnej spoločnosti Reform Capital Slovakia Martin Drázský nechcel konkretizovať celkové investície do projektu, v prvej fáze, ešte pred postavením inžinierskych sietí, by sa však mali pohybovať zhruba na úrovni 10 mil. eur.


Osobitným prvkom v projekte budú tzv. susedské záhrady, spoločný pozemok majiteľov domov v jeho okolí. Sami si budú môcť zvoliť, akým spôsobom ju využijú. Môže to byť napríklad záhrada s grilom, bazén a podobne. Podľa developerov susedské záhrady ponúknu priestor na vzájomnú komunikáciu, stretávanie sa a vytváranie sociálnych väzieb. "Radi by sme tu vytvorili určitý druh komunity," priblížil predstavu investorov Drázský. Ako dodal, cieľovou skupinou sú tridsiatnici s mladými rodinami.

Developerom projektu je spoločnosť Mladé Čunovo. Investorom je firma Bratislava Greenfields, ktorú na Slovensku zastupuje Reform Capital Slovakia a developerská spoločnosť REALIZ. Za Spoločnosťou Bratislava Greenfields stoja zahraniční investori, medzi nimi Apollo Management, Credit Suisse, Cyrus Capital, ESO Capital, Monarch či Pentagon. Bratislava Greenfields má vo svojom portfóliu okrem Mladého Čunova ďalšie tri projekty - Centrop City, Bratislava Airport Cargo a projekt Ružinovská.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KDH: Ceny energií na Slovensku patria k najvyšším
<< predchádzajúci článok
Fair-Play dali ďalší podnet pre súdne prieťahy

V Čunove vyrastie 125 nových rodinných domov - diskusné fórum čitateľov