Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. januára 2007

Jahnátek prisľúbil pomoc pri výstavbe bytov pre SonyMinister hospodárstva Ľubomír Jahnátek prisľúbil pomoc pri riešení otázky bytov pre zamestnancov Sony v Nitre. Na túto tému sa rozprával s novým nitrianskym primátorom Jozefom Dvončom. "Sľúbil ...Zdieľať

NITRA 14. januára (WEBNOVINY) - Minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek prisľúbil pomoc pri riešení otázky bytov pre zamestnancov Sony v Nitre. Na túto tému sa rozprával s novým nitrianskym primátorom Jozefom Dvončom. "Sľúbil som mu, že urobím všetko preto, aby Nitra dostala štátnu pomoc na rozvoj bytovej výstavby pre nových investorov," povedal Jahnátek novinárom v Nitre. Ako dodal, byty pre Sony zmluvne zakotvené nie sú, ústne však firme deklaroval pomoc.

Bývalý primátor Nitry Ferdinand Vítek avizoval, že do začiatku výroby bude mesto pri hľadaní bývania pre zamestnancov Sony spolupracovať s realitnými kanceláriami, neskôr by mohli postaviť nové byty súkromné firmy. "Myslím, že práve pre takéto postoje veľa investorov obchádzalo Nitru. Verím, že nový primátor a poslanci budú pragmaticky riešiť takéto požiadavky, lebo každý si musí uvedomiť, že ten investor má možnosť investovať hocikde," poznamenal Jahnátek.

Japonský koncern Sony pri rokovaniach s ministrom hospodárstva požadoval individuálnu štátnu pomoc aj pre firmy, ktoré si na Slovensko dotiahne ako subdodávateľov. "Povedali sme áno a vyjdeme im maximálne v ústrety," uviedol Jahnátek. Ako dodal, pri Sony chce uplatniť rovnakú politiku ako pri kórejskej automobilke Kia. "Podporu sme poskytli pre deviatich investorov, ale na konto toho Kia priniesla ďalších osem miliárd investícií," poznamenal Jahnátek. Ako agentúru SITA informoval Ondrej Ščurka, konateľ spoločnosti Nitra Invest, ktorá pre mesto vykupuje a predáva pozemky v priemyselnom parku, v súčasnosti rokujú s dvoma subdodávateľskými firmami z Japonska. Spolu by priniesli 1 000 až 2 000 nových pracovných miest. Jedna z nich je už tesne pred podpisom zmluvy a dohadujú sa len detaily. Záujem má o desať hektárov pôdy. Výšku oboch investícií zatiaľ špecifikovať nechcel.

Spoločnosť Sony plánuje v Nitre preinvestovať takmer 73 mil. eur, čo je zhruba 2,6 mld. Sk, a zamestnať 3 000 pracovníkov, pričom 1 500 z nich presunie z výrobného závodu v Trnave. Nový závod by mal začať s výrobou v septembri budúceho roku, pričom produkciu v plnej prevádzke predpokladá v roku 2008. Ročná výrobná kapacita Sony v Nitre je plánovaná v objeme tri milióny

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V sobotu na Slovensko malo pritiecť cez Družbu 30 tis. ton rop
<< predchádzajúci článok
Najsympatickejším politikom sveta je Vladimir Putin