Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. júla 2009

Janušek si založil firmu StavsproBývalý minister výstavby a regionálneho rozvoja Marian Janušek si po necelých troch mesiacoch od odchodu z vlády založil v Žiline stavebnú firmu Stavspro, s.r.o. Vo firme so sídlom na adrese jeho ...Zdieľať
 Bývalý minister výstavby a regionálneho rozvoja Marian Janušek si po necelých troch mesiacoch od odchodu z vlády založil v Žiline stavebnú firmu Stavspro, s.r.o. Vo firme so sídlom na adrese jeho trvalého bydliska pôsobí ako jediný spoločník a konateľ s vkladom 5 tis. eur. Januškova firma má vykonávať stavebné práce, sprostredkovateľskú činnosť, ale aj reklamné a marketingové služby. Vyplýva to z výpisu z Obchodného registra Okresného súdu v Žiline.


Prezident Ivan Gašparovič prijal demisiu ministra výstavby Januška 15. apríla tohto roku a na jeho miesto vymenoval Igora Štefanova. Janušek odstúpil z funkcie ministra na výzvu premiéra Roberta Fica na základe výsledkov kontroly sporného nástenkového tendra v rezorte výstavby na poskytovanie služieb pri čerpaní eurofondov. V nástenkovom tendri za 3,6 mld. Sk (119,5 mil. eur) uspelo ako jediný účastník konzorcium aj s firmami Zamedia a Avocat, považované za blízke k predsedovi SNS Jánovi Slotovi. Zamedia si za poskytnuté služby ministerstvu, najmä v reklame a marketingu, vyúčtovala značne predražené ceny v porovnaní s bežnými poplatkami.

Denník Pravda vo štvrtkovom čísle napísal, že Janušek si založiť novú firmu môže. Ak by začal robiť biznis so Zamediou či Avocatom, ktorým ako minister odklepol zákazku za 120 mil. eur, porušil by zákon o konflikte záujmov. "Ministri majú zákaz rok po skončení funkcie pracovať pre firmy, ktorým odsúhlasili nejaké výhody, alebo vyhrali verejné obstarávanie v ich rezorte," citujú noviny právnika Vladimíra Pirošíka.

Firma Stavspro, s.r.o. bola zapísaná do Obchodného registra SR 4. júla tohto roku. V predmete činnosti má uvedené prípravné práce k realizácii stavby dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov, ako aj uskutočňovanie stavieb a ich zmien. Zaoberať sa chce tiež maloobchodnou a veľkoobchodnou činnosťou, sprostredkovateľskou činnosťou v obchode, službách a výrobe, či prenájmom nehnuteľností s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom. Plánuje poskytovať aj počítačové služby, prenajímať hnuteľné veci, vykonávať podnikateľské, organizačné a ekonomické poradenstvo a reklamné a marketingové služby.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri nehode zomrel mladík, vodič bol opitý
<< predchádzajúci článok
Podľa Obamu sa USA blížia ku koncu recesie

Janušek si založil firmu Stavspro - diskusné fórum čitateľov

Všestranný30.7. 16:14:22