08. januára 2014

Jaromír Jágr dosiahol ďalší míľnik, vyrovnal sa Lemieuxovi

Český hokejista Jaromír Jágr dosiahol ďalší míľnik vo svojej bohatej a úspešnej kariére v NHL. V historickej tabuľke produktivity 41-ročný rodák z Kladna dosiahol 1723. bod v základnej časti, čím ...

jaromir jagr 68 NEWARK 8. januára (WEBNOVINY) - Český hokejista Jaromír Jágr dosiahol ďalší míľnik vo svojej bohatej a úspešnej kariére v NHL. V historickej tabuľke produktivity 41-ročný rodák z Kladna dosiahol 1723. bod v základnej časti, čím sa vyrovnal svojmu niekdajšiemu spoluhráčovi zo slávnej éry Pittsburghu Mariovi Lemieuxovi. Obaja teraz figurujú na 7. mieste. Šiesty je Steve Yzerman s 1755 bodmi. Informuje o tom server NHL.

Výsledky utorňajších zápasov NHL si môžete pozrieť -----> v tomto článku.

Jágr asistoval Adamovi Henriquemu na prvý gól New Jersey v utorkovom domácom súboji proti Philadelphii. V Prudential Center sa napokon tešili hostia z Philadelphie z víťazstva 3:2 po predĺžení. Jágr potreboval na 1723 bodov 1435 zápasov tzv. regular season.

Pre porovnanie, slávnemu Lemieuxovi na rovnaký počet bodov stačilo odohrať 915 stretnutí. Jágr má momentálne na konte 694 gólov a 1029 asistencií v zápasoch základnej časti NHL. Ak strelí ešte jeden gól, predstihne Marka Messiera a posunie sa na 7. priečku historickej tabuľky kanonierov. Na gól čaká aktuálne sedem zápasov.

Český hokejový superman v tejto sezóne už prekonal rekord Gordieho Howa v počte víťazných gólov, keď sa dostal na číslo 122. Aj jeho 18 gólov v predĺžení je rekordom NHL.

V tejto sezóne má na konte 13 gólov a 22 asistencií a s 35 bodmi v 44 zápasoch je lídrom produktivity New Jersey. Jeho 12 plusových bodov je tiež najviac spomedzi všetkých hráčov Devils.