20. júna 2010

Jorge Lorenzo víťazom VC Veľkej Británie

Španielsky jazdec Jorge Lorenzo na Yamahe sa stal víťazom piatych pretekov cestných motocyklov v triede MotoGP na Veľkej cene Veľkej Británie. Pre 23-ročného ...

jorge lorenzo Jorge Lorenzo

SILVERSTONE 20. júna (WEBNOVINY) - Španielsky jazdec Jorge Lorenzo na Yamahe sa stal víťazom piatych pretekov cestných motocyklov v triede MotoGP na Veľkej cene Veľkej Británie. Pre 23-ročného Lorenza to bolo už tretie tohtosezónne prvenstvo. Na druhom mieste skončil minuloročný víťaz Talian Andrea Dovizioso na Honde, keď za víťazom Lorenzom zaostal o 6,7 sekundy a pódium doplnil Američan Ben Spies na Yamahe. Lorenzo vedie celkové poradie so 115 bodmi pred druhým Doviziosom, ktorý má na konte 78 bodov. Na tretej priečke figuruje Španiel Dani Pedrosa so ziskom 73 bodov.

V kategórii Moto2 zvíťazil Francúz Jules Cluzel z tímu Suter, druhý skončil Švajčiar Thomas Lüthi (Moriwaki) a na tretej pozícii sa umiestnil Cluzelov tímový kolega Španiel Julian Simon. V celkovom poradí je na čele Španiel Toni Elias na Moriwaki s 80 bodmi, za ním sú Šoja Tomizawa z Japonska so 65 bodmi a Thomas Lüthi s 58 bodmi.

V triede do 125 kubických centimetrov zvíťazil Španiel Marc Márquez pred krajanom Polom Espargaróm, domáci Bradley Smith skončil tretí.

Veľká cena Veľkej Británie MS cestných motocyklov - výsledky:

MotoGP: 1. Jorge Lorenzo (Šp.) Yamaha 41:34,083 min, 2. Andrea Dovizioso (Tal.) Honda 41:40,826, 3. Ben Spies (USA) Yamaha 41:41,180, 4. Nicky Hayden (USA) Ducati 41:41,397, 5. Casey Stoner (Austr.) Ducati 41:41,577.

Celkové poradie (po 5 podujatiach): 1. Jorge Lorenzo (Šp.) Yamaha 115 b., 2. Andrea Dovizioso (Tal.) Honda 78, 3. Dani Pedrosa (Šp.) Honda 73, 4. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha 61, 5. Nicky Hayden (USA) Ducati 52.

Moto2: 1. Jules Cluzel (Fr.) Suter 39:19,472 min, 2. Thomas Lüthi (Švajč.) Moriwaki 39:19,529, 3. Julian Simon (Šp.) Suter 39:19,794, 4. Scott Redding (V. Brit.) Suter 39:19,992, 5. Alex Debon (Šp.) FTR 39:24,743.

Celkové poradie (po 5 podujatiach): 1. Toni Elias (Šp.) Moriwaki 80 b., 2. Šoja Tomizawa (Jap.) Suter 65, 3. Thomas Lüthi (Švajč.) Moriwaki 58, 4. Julian Simon (Šp.) RSV 51, 5. Simone Corsi (Tal.) Motobi 51.

125 cc: 1. Marc Márquez (Šp.) Derbi 38:12,837 min, 2. Pol Espargaró (Šp.) Derbi 38:15,413, 3. Bradley Smith (V. Brit.) Aprilia 38:26,283, 4. Nicolás Terol (Šp.) Aprilia 38:29,954, 5. Tomojoši Kojama (Jap.) Aprilia 38:48,478.

Celkové poradie (po 5 podujatiach): 1. Pol Espargaró (Šp.) Derbi 99 b., 2. Nicolás Terol (Šp.) Aprilia 98, 3. Marc Márquez (Šp.) Derbi 82, 4. Bradley Smith (V. Brit.) Aprilia 61, 5. Esteve Rabat (Šp.) Aprilia 50.