12. septembra 2013

Juniorka Kuriačková skončila na MS v triatlone na 28. mieste

Ivana Kuriačková.

Ivana Kuriačková. Foto: TASR/Martin Baumann
Londýn 12. septembra (TASR) - Triatlonové súťaže na majstrovstvách sveta v Londýne odštartovali vo štvrtok v Londýne bohatý program, ktorého vyvrcholením budú víkendové preteky 8-dielneho seriálu ITU MS elite žien (sobota) a elite mužov (nedeľa) aj s čerstvým akvatlonovým majstrom sveta Richardom Vargom.

Ako prvé odštarovali vo štvrtok juniorky aj s dvoma Slovenkami Ivanou Kuriačkovou a Romanou Gajdošovou. Kým Kuriačková skončila na 28. mieste, Gajdošová, pre ktorú to bola premiéra na takomto vrcholnom podujatí, bola medzi piatimi pretekárkami, ktorá súťaž nedokončila. Problémy, však mala aj Kuriačková, ktorá mala zdravotné problémy a celý pondelok preležala a v utorok musela dokonca vyhľadať pomoc aj v nemocnici.

Víťazkou sa stala Američanka Tamara Gormanová, druhá skončila domáca Georgia Taylorová-Brownová a tretia Nemka Laura Lindemannová.

Ako informuje www.triahlon.sk, Kuriačková vyplávala na 18. mieste, ale nestihla čelnú skupinku v ktorej zostalo 14 pretekárok. Celý čas v daždi jazdila v druhej skupine. Na záverečný beh vybehla na 23. mieste a celý beh si toto umiestnenie udržiavala. Stratila ho v samotnom závere, keď musela zastať kvôli penalizácii. Romana Gajdošová vyplávala na 56. mieste. Mala však obrovskú smolu hneď na začiatku cyklistiky, v prvej zákrute mala kolíziu s ďalšou pretekárkou, vďaka čomu si poškodila predné koleso. Bolo to už za "pit stopom", kde boli pripravené náhradné kolesá. Pomaličky odjazdila celé kolo a vymenila si poškodené koleso. Pomalou jazdou však stratila príliš veľa času a vedúca skupina ju na konci 3. kola dostihla, čo znamenalo kvôli jej stiahnutiu definitívny koniec.

výsledky - juniorky:

1. Tamara Gormanová (USA) 00:57:08 min, 2. Georgia Taylorová-Brownová (V. Brit.) 00:57:31, 3. Laura Lindemannová (Nem.) 00:57:34,...28. Ivana KURIAČKOVÁ (SR) 1:00:33 h