Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

15. júna 2007

K Cero získalo pivotku PerostijskúÚradujúci štvornásobný majster Slovenska v basketbale žien K Cero V.O.D.S. Košice získal v posledných dňoch posilu pod kôš v osobe bulharskej reprezentantky Very Perostijskej. "Keďže z tímu ...Zdieľať

KOŠICE 15. júna (WEBNOVINY) - Úradujúci štvornásobný majster Slovenska v basketbale žien K Cero V.O.D.S. Košice získal v posledných dňoch posilu pod kôš v osobe bulharskej reprezentantky Very Perostijskej.

"Keďže z tímu odišla Marie Růžičková a zotrvanie Gergany Branzovovej je zatiaľ neisté, k Anne Jurčenkovej a Janel McCarvillovej potrebujeme ďalšie dve pivotky. Prvou je 196 cm vysoká Vera Perostijská, ktorá k nám prichádza z tureckej ligy. Je to hráčka, ktorá by nám mala pomôcť aj v ťažkých euroligových dueloch," povedal pre agentúru SITA generálny manažér Košičaniek Daniel Jendrichovský. Účasť K Cera v Eurolige žien je už takmer istá a majsterky Slovenska by tam chceli hrať dôstojnú úlohu. "Na nových ročných zmluvách sme sa dohodli s dvojicou Luisa Michulková, Ivana Jalčová a v tíme tak ostali posledné dve voľné miesta pre jednu pivotku a jedno krídlo - strelkyňu. Jedna z nich bude určite Američanka, druhá hráčka z Európy. Radi by sme zohnali kvalitnú európsku pivotku a z USA krídelníčku, môže to však dopadnúť aj opačne. Na Slovensku bohužiaľ nie sú hráčky, ktoré by mohli byť oporami v európskych súťažiach. Záujem sme mali o Barboru Gatialovú, ktorá s nami už i trénovala, no pri dopravnej nehode tragicky zahynula," dodal D. Jendrichovský.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dvojica Kubáncov sa z Gold Cupu do vlasti nevráti
<< predchádzajúci článok
Kubica je sklamaný, v USA ho nahradí Vettel

K Cero získalo pivotku Perostijskú - diskusné fórum čitateľov