04. januára 2006

K.O.: Janda - Ahonen

Slovenský skokan na lyžiach Martin Mesík sa prebojoval do dnešnej hlavnej súťaže tretieho dielu Turné štyroch mostíkov v rakúskom Innsbrucku.

Zverenec trénera Petra Schlanka pristál v kvalifikácii na mostíku Bergisel na značke 119 m a so ziskom 108,7 bodu obsadil 35. miesto. Pretekár Vimaru Banská Bystrica po druhý raz v priebehu 54. ročníka Turné postúpil do hlavnej súťaže. Medzi elitnou päťdesiatkou bol aj na úvodnom podujatí v Oberstdorfe. Na Mesíka čaká v Innsbrucku mimoriadne náročná úloha, pri uplatnení k.o. systému totiž bude jeho dvojčaťom v 1. kole majster sveta v letoch na lyžiach z roku 2004 Nór Ljökelsöy.  V kvalifikácii v Innsbrucku bol najlepší obhajca Fín Janne Ahonen - zaletel do vzdialenosti 131,5 m. Líder celkového poradia SP a víťaz druhého duelu Turné v Ga-Pa Čech Jakub Janda kvalifikáciu v Innsbrucku vynechal a jeho dvojčaťom v hlavnej súťaži bude práve Ahonen.