Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. augusta 2007

Kaliňák a Kašický podpísali zmluvu o spolupráci rezortovZmluvu o vzájomnej spolupráci medzi ministerstvami vnútra a obrany dnes v Bratislave podpísali šéfovia oboch rezortov Robert Kaliňák a František Kašický. Zmluva podľa Kaliňáka zahŕňa ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. augusta (WEBNOVINY) - Zmluvu o vzájomnej spolupráci medzi ministerstvami vnútra a obrany dnes v Bratislave podpísali šéfovia oboch rezortov Robert Kaliňák a František Kašický. Zmluva podľa Kaliňáka zahŕňa spoluprácu v oblasti boja proti terorizmu, ale aj vo veľmi širokej miere v oblastiach tzv. nevojenských ohrození, či už je to ochrana pred požiarmi, účasť v integrovanom záchrannom systéme, civilná ochrana, pátranie po hľadaných a nezvestných osobách, či spolupráca v rámci spravodajských zložiek oboch rezortov. "Boli ste svedkami pomoci, keď technika rezortu vnútra nestačila v boji s lesným požiarom v Slovenskom raji, či nasadenie 5. pluku zo Žiliny pri pátraní a následnom dopadnutí páchateľov minuloročnej vraždy v Polomke." Na základnú zmluvu by mali nadväzovať vykonávacie predpisy, ktoré by mali pripraviť odborníci oboch rezortov.

Jedným z prvých výsledkov spolupráce by mala byť prestavba približne 20 automobilov na lesné špeciály, ktoré by sa mali dostať aj do tých najnedostupnejších terénov. Autá by mali byť upravené v jednom z vojenských opravárenských podnikov a do užívania Hasičského a záchranného zboru by mali byť odovzdané začiatkom budúceho roka. Mali by byť k dispozícii aj pri prípadných požiaroch vo vojenských priestoroch.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mesto vypláca peniaze za zhodené kilogramy
<< predchádzajúci článok
Prepustili politického väzňa, za ktorého bojovali aj Slováci

Kaliňák a Kašický podpísali zmluvu o spolupráci rezortov - diskusné fórum čitateľov