24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2009

30. apríla 2009

Kanada nedala šancu Česku

Hokejisti Kanady bez väčších problémov zvíťazili v zápase kvalifikačnej F-skupiny na 73. MS vo Švajčiarsku vo štvrtok večer v Klotene nad výberom Česka 5:1. Favorizovaní Kanaďania o svojom triumfe ...

KLOTEN 30. apríla (WEBNOVINY) - Hokejisti Kanady bez väčších problémov zvíťazili v zápase kvalifikačnej F-skupiny na 73. MS vo Švajčiarsku vo štvrtok večer v Klotene nad výberom Česka 5:1. Favorizovaní Kanaďania o svojom triumfe rozhodli už v úvodnom dejstve, keď sa do streleckej listiny zapísal dvakrát v presilovke Stamkos a rovnako v početnej výhode prekonal mladého Štěpánka v českej bránke obranca Weber. Do českej bránky sa po treťom gólovom momente dostal Prusek a darilo sa mu odolávať kanadským strelám až do úvodu III. tretiny. Na 4:0 upravil v 41. min Heatley a v polovici tretej dvadsaťminútovky si gól pripísal St. Louis. Hrozivú prehru sa Česku podarilo odvrátiť, keď tri minúty pred treťou sirénou skóroval Hemský a upravil na konečných 5:1. Kanaďania si do tabuľky F-skupiny zapísali už tretie víťazstvo a s deviatimi bodmi figurujú neohrozene na čele. Česi sú so ziskom troch bodov aktuálne na 4. mieste.

F-skupina (Kloten):
Kanada - Česko 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
Góly: 8. Stamkos (Doughty, Doan), 14. Stamkos (Doan), 18. S. Weber (St. Louis), 41. Heatley, 50. St. Louis (Stamkos, Phillips) - 58. Hemský (Jágr)
Vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov (Rus.), Vinnerborg (Švéd.) - Deďolija (Biel.), Sabelström (Švéd.)

Kanada: Mason - S. Weber, Hamhuis, Doughty, Phillips, White, Kwiatkowski, Schenn - Heatley, Spezza, D. Roy - St. Louis, Stamkos, Doan - Fisher, Horcoff, Upshall - C. Armstrong, Lombardi
Česko: Štěpánek (18. Prusek) - Židlický, M. Barinka, K. Rachůnek, Němec, Polák, Blaťák, Čáslava - Jágr, Čajánek, Klepiš - Hemský, Vašíček, Plekanec - Kotalík, Marek, Rolinek - Irgl, J. Hlinka, Olesz - Červenka