24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2018

07. mája 2013

Kanaďania deklasovali Nórsko, strelili sedem gólov

Kanadská hokejová reprezentácia bez väčších problémov získala ďalšie tri body do tabuľky štokholmskej základnej skupiny na 77. majstrovstvách sveta, keď v utorok večer zdolala výber Nórska vysoko ...

matt read ŠTOKHOLM 7. mája (WEBNOVINY) - Kanadská hokejová reprezentácia bez väčších problémov získala ďalšie tri body do tabuľky štokholmskej základnej skupiny na 77. majstrovstvách sveta, keď v utorok večer zdolala výber Nórska vysoko 7:1.

Výber krajiny "javorového listu" rozhodol o svojom triumfe už v I. tretine, keď sa do streleckej listiny postupne zapísali Ladd, Skinner, Duchene a C. Giroux. Piaty gól Kanady pridal v druhej dvadsaťminútovke T. Hall, Nóri v 31. min dosiahli čestný úspech v podobe presného zásahu K A. Olimba.

Výsledok v záverečnej tretine prikrášlili Stamkos a svojim druhým gólom v zápase T. Hall. Kanaďania sa v tabuľke štokholmskej skupiny posunuli na druhé miesto pred ich utorkového súpera.

Kanada - Nórsko 7:1 (4:0, 1:1, 2:0)

Góly: 5. Ladd (Stamkos), 14. Skinner (Stamkos), 17. Duchene (Eberle, Robidas), 19. C. Giroux (Schultz, Stamkos), 23. T. Hall (Eberle), 45. Stamkos (C. Giroux, Brodie), 53. T. Hall (Duchene, R. O'Reilly) - 31. K A. Olimb (Bastiansen, M. Olimb)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Brüggemann (Nem.), Bulanov (Rus.) - Dahmen (Švéd.), Schrader (Nem.), 3678 divákov