Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. marca 2013

Kandidáti na prezidenta podľa Fica klamú, až sa prášiPredseda vlády SR Robert Fico kritizoval na svojom blogu kandidátov do budúcoročných prezidentských volieb. "Dovoľte mi, aby som sa s určitým nadhľadom vyjadril k prezidentským ...Zdieľať
fico BRATISLAVA 5. marca (WEBNOVINY) - Predseda vlády SR Robert Fico kritizoval na svojom blogu kandidátov do budúcoročných prezidentských volieb.


"Dovoľte mi, aby som sa s určitým nadhľadom vyjadril k prezidentským voľbám, ktoré budú na jar 2014," hovorí v úvode videa predseda vlády a líder Smeru. Spoločnosť mu robí jeho pes.

Podľa neho doterajší ohlásení kandidáti postavili svoj program iba na tom, že "treba poraziť Roberta Fica" a "klamú od prvej minúty, len sa tak práši".

"No priznám sa, že sa výborne zabávam. Alebo – skôr mi je vlastne smutno. Pretože Prezident SR nemá totiž žiadne právomoci, ktorými by mohol meniť Slovensko vo finančnej, hospodárskej, sociálnej či právnej sfére," napísal Fico na blogu, ktorý bol zverejnený.

Predseda vládnej strany na druhej strane priznal, že postavenie hlavy štátu na Slovensku je podľa ústavy "veľmi slabé".

"Úloha prezidenta je niekde úplne inde. Podľa Ústavy SR je hlavou Slovenskej republiky a reprezentuje ju navonok i dovnútra. Sila prezidenta je v tom, ako dokáže bez významných právomocí plniť funkciu hlavy štátu," pripomína líder sociálnych demokratov a dodáva, že osoba v takejto prestížnej funkcii mala "v zahraničí odprezentovať Slovensko v tých najlepších farbách".

Video: Kiska ide do prezidentských volieb poraziť Fica (28. februára 2013)
Podnikateľ a zakladateľ charitatívnej organizácie Dobrý anjel Andrej Kiska v stredu oznámil, že chce v budúcoročných prezidentských voľbách poraziť súčasného premiér.

Verí totiž, že Fico, ktorý zatiaľ kandidatúru neohlásil, sa o prezidentské kreslo bude uchádzať.

"Som presvedčený, že pôjde kandidovať. Vládnucej strane sa nedarí, preferencie im padajú," vyhlásil Kiska. "Viem, že ma čaká dlhý a ťažký boj, dlhá a ťažká cesta. Na konci tejto cesty chcem poraziť Roberta Fica," dodal. Kandidát na post prezidenta dnes predstavil východiská svojho volebného programu pod heslom "poďme zmeniť Slovensko."

Premiér Fico bol vždy toho názoru, že keď niekto kandiduje za prezidenta, tak to robí preto, aby bol zvolený a nie preto, aby niekoho porazil.

Predseda vlády ešte v ten deň reagoval na vyhlásenia Kisku. "Mne je to v podstate úplne jedno, či pán Kiska kandiduje alebo nekandiduje, každý má právo kandidovať na prezidenta, ale ešte ani nezačal a už povedal, proti komu je. Neviem, či je to celkom správne. Je tu vôbec niekto, kto ma nechce poraziť? Na čo to takto staviame, na čo je to dobré?" povedal Fico.

Kiska by mal podľa Fica ukázať verejnosti, že chce byť dobrý prezident a že má nejaký program.

"Nemôže mať program poraziť Fica. Čo je to za program? Budeme mať bilbordy na Slovenku, že volám sa Kiska a chcem poraziť Fica?" pýtal sa predseda vlády. Každého kandidáta na post prezidenta preto vyzval, nech mu dá svätý pokoj.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šiestich chlapcov pohltila lavína, ruskí záchranári zasahujú
<< predchádzajúci článok
Farmári môžu žiadať o dotácie na naftu

Kandidáti na prezidenta podľa Fica klamú, až sa práši - diskusné fórum čitateľov

Zacina sa to zle!5.3. 23:40:14