Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. mája 2006

Kandidáti na starostu Petržalky chcú zlepšiť dopravuBRATISLAVA 10. mája (WN/SITA) – Začať s obnovou panelových domov a zmeniť dopravné spoje v mestskej časti Petržalka sú cieľmi, ktoré by mal počas šesťmesačného funkčného obdobia uskutočniť nový starosta. Na verejnej ...Zdieľať

BRATISLAVA 10. mája (WN/SITA) – Začať s obnovou panelových domov a zmeniť dopravné spoje v mestskej časti Petržalka sú cieľmi, ktoré by mal počas šesťmesačného funkčného obdobia uskutočniť nový starosta. Na verejnej diskusii s občanmi v bratislavskom Dome Kultúry Ovsište v Petržalke to 9. mája uviedol kandidát na starostu Milan Ftáčnik. Na diskusii s názvom Ako ďalej v Petržalke?, ktorú organizovalo Centrum komunitného rozvoja, sa zúčastnili aj ďalší kandidáti Miloš Černák, Peter Dubovan, David Dvořák, Mário Jurik a Ján Kotuľa.

Kandidáti na starostu sa zhodli, že dopravnú situáciu v meste by mala vyriešiť rýchlodražná električka a prelinkovanie spojov mestskej hromadnej dopravy. Podľa Kotuľu je výhodou tohto systému zrýchlenie dopravy a pomerne nízke náklady na jej výstavbu. Podľa Černáka by mala byť Petržalka atraktívnym miestom aj pre obyvateľov iných mestských častí. Všetci kandidáti by chceli zvýšiť bezpečnosť v uliciach najväčšieho slovenského sídliska.

Prítomní Petržalčania sa zaujímali o problém zvyšujúcich sa cien energie. Všetci kandidáti prisľúbili, že sa tejto otázke budú venovať, pričom sa rozchádzali v názoroch na jej riešenie. Dubovan vidí problém v nevýhodnej zmluve s dodávateľom tepla, zatiaľ čo Kotuľa si myslí, že celú situáciu by skôr vyriešilo lepšie zateplenie panelových domov.

Voľby nového starostu Petržalky sa uskutočnia v sobotu 13. mája. Starosta bude vo svojej funkcii pôsobiť šesť mesiacov do komunálnych volieb, ktoré sa budú konať v decembri. Petržalčania si svojho nového starostu vyberajú namiesto bývalého starostu Vladimíra Bajana, ktorý bol v komunálnych voľbách zvolený za bratislavského župana.

FOTO.SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko môže pomôcť cyperským Turkom z izolácie
<< predchádzajúci článok
Kuba a Čína v Rade OSN pre ľudské práva

Kandidáti na starostu Petržalky chcú zlepšiť dopravu - diskusné fórum čitateľov